Materiał Partnera

Jakie zmiany czekają CIT i PIT w Polskim Ładzie

Jakie zmiany czekają CIT i PIT w Polskim Ładzie

Gdy Polski Ład wszedł w życie, wiele osób nie wiedziało, co dalej, szczególnie małych i mikro przedsiębiorstw. Jednak po kilku poprawkach sytuacja się nieco unormowała. Niestety wciąż nie jest to plan odbudowy gospodarki, który byłby idealny. Dlatego nadal mamy pewne poprawki nanoszone przez rząd. Ostatnio zajęli się podatkiem CIT i PIT. Chcesz wiedzieć, jak to teraz wygląda?

Zmiany w PIT i CIT

Polski Ład to nie lada wyzwanie dla wszystkich księgowych, ale i właścicieli firm. Dlatego też warto na bieżąco być z tym jeszcze niestety niedopracowanym sposobem na ratunek polskiej gospodarki. Ostatnie zmiany znów mogły nieco zszokować osoby, które regularnie działają w rachunkowości i finansach. Między innymi zmieniły się przepisy dotyczące świata pracy, gdzie podwyższono kwotę wolną od podatku czy drugi próg podatkowych.

Wiele różnic względem poprzednich lat można zauważyć w rozliczeniu CIT estońskiego, co więcej, wykup samochodów w leasingu już nie jest tak przyjazny firmom, jak było to jeszcze rok temu. Wprowadzono także księgi elektroniczne JPK w podatkach CIT i PIT, a także wprowadzono w ustawie PIT ulgi na ochronę i konserwację zabytków. To jednak tylko krótkie informacje. Zmian CIT i PIT w Polskim Ładzie jest znacznie więcej. Co w takim razie możesz zrobić, aby być na bieżąco?

Szkolenie może pomóc

Bardzo pomocne może okazać się szkolenie organizowane przez specjalistów, którzy doskonale wiedzą, co zostało zmienione, a także znają sposób na to, aby przystępnie przekazać te informacje swoim kursantom. Takie szkolenia organizuje między innymi firma Fortis działająca na terenie Szczecina. Decydując się na uczestnictwo w kursach, możesz poznać na przykład zmiany w PIT przy rozliczaniu z małżonkiem czy w przypadku osób samotnie wychowujących dzieci. Oczywiście to wciąż jedynie przykłady, kursy trwają kilka godzin i w tym czasie poruszanych jest bardzo wiele tematów, które mogą bezpośrednio lub pośrednio dotyczyć Ciebie i Twojej pracy.

Opracowanie:
Szczecin, Jagiellońska 86 lok. 6
tel. 721 350 300
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz