Materiał Partnera

Jakie zastosowanie w kosmetyce ma jad pszczeli?

Jakie zastosowanie w kosmetyce ma jad pszczeli?

Przyroda ma wiele do zaoferowania ludziom, jeżeli chodzi o substancje pielęgnujące urodę. Tajniki tego, jak wykorzystać dobrodziejstwa wytwarzane przez zwierzęta czy owady były znane już wieki temu. Jednak w ostatnim czasie furorę robią takie specyfiki jak śluz ślimaka czy właśnie nieoceniony jad pszczeli. Do czego, w kosmetyce może nas zainspirować jad pszczół?

Jakimi właściwościami wyróżnia się jad pszczeli?

Jad pszczeli,  produkowany przez gruczoły robotnic lub pszczoły matki, jest nazywany także apitoksyną. W jego skład wchodzi dopamina, histamina, peptydy i kilka rodzajów białek. Jad ten przyjmuje lekko żółtą barwę, a także ma gorzki smak. Nie można zapomnieć o tym, że duże ilości tej pszczelej wydzieliny są toksyczne – działają na człowieka jak trucizna.

Mimo tego jad pszczół może mieć dobroczynny wpływ na wygląd ludzkiej skóry. Musi być jednak dozowany we właściwej dawce. Skóra, na którą zaaplikowano jad, jest stymulowana do gojenia się. Oznacza to nic innego jak wzmożenie przepływu krwi. W takiej sytuacji organizm zaczyna produkować więcej kolagenu oraz elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność i sprężystość skóry.

Właściwości i działanie jadu pszczelego zostały docenione przez nowoczesną kosmetologię. Ta substancja okazała się idealna, aby wykorzystać jej właściwości. Ci, którzy obawiają się o dobro pszczół podczas pozyskiwania jadu, nie powinni się martwić. Jad pszczeli nie jest bezpośrednio pozyskiwany od tych pożytecznych owadów. Jest on pozyskiwany w procesach biotechnologicznych przez człowieka na wzór naturalnego jadu. W kosmetykach występuje zatem substancja imitująca jad pszczeli, która posiada te same składniki aktywne i właściwości, dlatego identycznie działa na skórę i daję te same efekty” – mówi specjalistka z firmy ISSEIMI.

Jakie rezultaty daje skórze aplikacja kosmetyków z jadem pszczelim?

Kosmetyki z jadem pszczelim to zaawansowane preparaty wysokiej jakości. Efekty ich stosowania stają się szybko widoczne, jeżeli tylko są regularnie stosowane.

Jad pszczeli jest najważniejszym składnikiem niektórych kremów. Takie preparaty regenerują uszkodzone komórki, mają działanie napinające oraz wzmacniają barierę ochronną. Sprawia to, że zmarszczki są widocznie zmniejszone, a skóra wygląda promiennie i zdecydowanie młodziej. Ponadto lekka konsystencja kremów z jadem pszczół sprzyja temu, aby wnikały one głęboko w strukturę skóry.

Innym rodzajem kosmetyków z jadem pszczelim jest skoncentrowane serum. To bardzo skuteczny preparat mający działanie odmładzające. Oprócz jadu w swoim składzie zawiera ono też inne czynniki aktywne – między innymi peptydy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz