Materiał Partnera

Jakie zastosowanie mają palety drewniane?

Jakie zastosowanie mają palety drewniane?

Prowadzisz własną firmę i zastanawiasz się jak rozwiązać kwestię transportu
i magazynowania swoich produktów? Sprawnie działający magazyn to jedna z podstaw poprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa – niezależnie od branży, w której działa. Jest to jednak bardzo duże wyzwanie, z którym można poradzić sobie w prosty sposób – wykorzystując palety.

Palety – podstawa transportu

Palety drewniane coraz chętniej stosowane są w różnych gałęziach gospodarki. Z uwagi na swoją praktyczność mogą być wykorzystywane niemal w każdej branży. Ponadto jest to produkt stosunkowo tani, co jest jego ogromną zaletą. Plusem palet drewnianych jest także możliwość ich wielokrotnego użycia. Decydując się na zakup u dobrego producenta, można mieć pewność wytrzymałości na długie lata. W dobie troski o środowisko naturalne nie bez znaczenia pozostaje także kwestia materiału, z którego zostały wykonane palety. Jak podkreśla Piotr Nowak – właściciel firmy FH "PALETA": Drewniane palety od kilku lat są coraz chętniej wybierane przez wielu przedsiębiorców. Część tych decyzji ma związek z trendami ekologicznymi. Wiele firm w swojej misji zauważa, jak ważne jest dla nich naturalne środowisko. Drewno stosowane do wykonania palet to produkt ekologiczny. Wybór palet drewnianych to obecnie już nie tylko kwestia logistyki, ale także zabieg mający na celu poprawę wizerunku przedsiębiorstwa – dodaje.

Czy budowa palety ma znaczenie?

Sama konstrukcja palety jest najważniejsza. Specyficzna budowa pozwala na układanie na niej towarów, które później mogą być transportowane za pomocą wózka widłowego. Innowacyjność w tym zakresie wpływa na przyspieszenie załadunku, a tym samym skraca czas transportu.

Czy każda drewniana paleta ma takie same wymiary? Na rynku można znaleźć zarówno palety typowe, jak i nietypowe. Te pierwsze są ustandaryzowane, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku transportu międzynarodowego. Są one najczęściej wykorzystywane przez firmy na całym świecie. Palety nietypowe są zazwyczaj wykonywane na zamówienie konkretnych firm, co wynika np. ze specyfiki transportowanego lub magazynowanego towaru.

Jakie zastosowanie mają palety w magazynowaniu produktów?

Wiele firm wykorzystuje palety drewniane wyłącznie do transportu podczas, gdy znajdują one doskonałe zastosowanie także w procesie magazynowania towaru. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku hurtowni, które mają na stanie bardzo duże ilości produktów. Dzięki paletom nie jest konieczna budowa dodatkowych półek, towar nie leży także bezpośrednio na ziemi. W razie zakupu przez klienta dużej partii towaru i konieczności transportu, cały proces jest bardzo sprawny.

Gdzie kupić palety?

Palety drewniane w małej ilości można zdobyć z okolicznych sklepów lub placów budowy. To rozwiązanie będzie odpowiednie dla małych firm, które dopiero startują na rynku.
W przypadku większych przedsiębiorstw, zdecydowanie lepszym wyjściem będzie znalezienie firm, które zajmują się ich sprzedażą i skupem – tam można otrzymać drewniane palety
w bardzo dobrych cenach.

Opracowanie:
Wsola, Warszawska 63
tel. 692 480 364
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz