Artykuł sponsorowany

Jakie zaślepki proponują producenci i gdzie mają one zastosowanie?

Jakie zaślepki proponują producenci i gdzie mają one zastosowanie?

Remontujesz lub budujesz dom jednorodzinny? Wymiana okien lub drewnianych schodów wiąże się nie tylko z ustaleniem harmonogramu prac i zamówieniem stolarki, lecz także nabyciem akcesoriów montażowych. Są one niezbędne na końcowym etapie prac – dzięki nim możliwe jest estetyczne wykończenie wnętrza. Zastosowanie akcesoriów montażowych gwarantuje, że w pomieszczeniu zostaną zakryte np. szczeliny czy otwory na puszki elektryczne.

Szeroki wybór zaślepek

Akcesoria montażowe to bardzo szeroka grupa produktów, które przydają się podczas remontu lub budowy obiektów mieszkalnych czy użyteczności publicznej. Jeżeli chodzi o zaślepki, to producenci proponują następujące:

  • drewniane

Są wyrabiane z najróżniejszych gatunków drewna (m.in.: sosna, buk i  jesion), a producenci proponują je w różnych rozmiarach (np. 10, 15 czy 40 mm). Najczęściej zaślepki drewniane są sprzedawane w stanie surowym, co oznacza, że można je dowolnie wykończyć, np. lakierem. Przykładem producenta zaślepek drewnianych jest Mr. Ed Edward Dawidowicz.

  • tworzywowe

W odróżnieniu od drewnianych, są produkowane z różnych tworzyw sztucznych. Zaślepki tworzywowe mają bardzo szerokie zastosowanie – poza inwestorami prywatnymi, nabywają je również zakłady przemysłowe. Między sobą różnią się one wymiarami – producenci produkują je w różnych rozmiarach.

  • samoprzylepne

To najmniej popularne zaślepki. Są one nie tylko drogie, lecz także nie zawsze ich zastosowanie jest możliwe z uwagi na kwestie techniczne.

Dostępne na rynku zaślepki różnią się także kształtem. Najpopularniejsze są zaślepki okrągłe, ale firmy, np. budowlane, czy inwestorzy prywatni mogą zakupić również zaślepki prostokątne, owalne i kwadratowe.

Gdzie stosuje się zaślepki?

Współcześnie zaślepki są stosowane powszechnie – korzystają z nich zarówno firmy budowlane, jak i specjalizujące się w remontach. Zaślepki drewniane świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie używa się drewna. Bardzo często ekipy montujące np. drewniane schody wykorzystują zaślepki, aby stworzyć skuteczne i estetyczne wykończenie.

Zaślepki drewniane sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzach. Inaczej jest w przypadku zaślepek wykonanych z tworzyw sztucznych. Są one wykorzystywane m.in. do zamykania słupków ogrodzeniowych. Aby ich wymiana nie była konieczna co kilka lat czy nawet miesięcy, producenci proponują zaślepki wykonane z materiałów odpornych na korozję.

Najmniej popularne zaślepki samoprzylepne są wykorzystywane jedynie we wnętrzach. Z uwagi na obecność kleju stosuje się je wyłącznie pod zadaszeniami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz