Materiał Partnera

Jakie zalety mają aluminiowe rusztowania?

Jakie zalety mają aluminiowe rusztowania?

Rusztowania to bez wątpienia jedne z najważniejszych sprzętów służących głównie podczas wykonywania prac budowlanych. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzanie prac na wysokościach. Spotykamy się z rozmaitymi typami rusztowań, wśród których wyróżnić można rusztowania aluminiowe. Konstrukcje te są stosunkowo nowoczesne, a ze względu na ich lekkość i trwałość chętnie są w pracach, gdzie potrzeba użyć rusztowań jezdnych. Jakie jeszcze inne zalety mają te aluminiowe konstrukcje?

Rusztowania aluminiowe i ich zalety

Aluminium to materiał, z którego chętnie zaczęto produkować rusztowania. Materiał ten najczęściej wykorzystywany jest do wytwarzania rusztowań jezdnych oraz rusztowań elewacyjnych. Zazwyczaj na placach budowy, czy w innych miejscach, w których stosowane są rusztowania, spotkamy aluminiowe konstrukcje jezdne. Ich sprzedawcy, np. firma S.K.A.T. Rusztowania Krzysztof Kapałka z Siemianowic Śląskich, oferują różnego typu jezdne rusztowania aluminiowe. Możemy zaopatrzyć się w proste, niewysokie rusztowania, bardziej zaawansowane, które posiadają własne schody, a nawet nieduże składane konstrukcje.

Z aluminiowych rusztowań korzysta wiele firm, np. budowlanych, ponieważ cechują się one wieloma pozytywnymi czynnikami. Przede wszystkim ten typ rusztowań jest stabilny i wytrzymały. Do tego materiał, z którego jest wykonany sprawia, że konstrukcje aluminiowe są lekkie. Ta cecha przekłada się na łatwość ich montażu, demontażu, a także transportu. Kolejną zaletą tego rodzaju rusztowań jest to, że aluminium w łatwy sposób można obrabiać i formować. Możliwe jest również spawanie, klejenie oraz nitowanie tego materiału, co umożliwia tworzenie bardzo skomplikowanych konstrukcji. Ponadto aluminium to materiał, który można poddać obróbce powierzchniowej. W związku z tym rusztowania aluminiowe bez trudu można lakierować lub anodować.

Rusztowania wykonane z aluminium cechują się niepalnością, a do tego są nietoksyczne. Kolejną zaletą tego typu konstrukcji jest to, że są odporne na działania korozyjne, dzięki czemu nie wymagają specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych. Ich odporność na rozmaite czynniki sprawia, że doskonale sprawdzają się w wymagających miejscach pracy, jak np. zakłady spożywcze lub chemiczne.

Łatwość montażu i najważniejszy parametr techniczny

Rusztowania aluminiowe najczęściej złożone są z modułów, w związku z czym ich montaż nie stanowi większego problemu i nie wymaga używania narzędzi budowlanych tak, jak ma to miejsce w przypadku składania rusztowań stalowych. Rusztowania aluminiowe jezdne są dodatkowo wyposażone  kółka, co ułatwia ich zmianę pozycji podczas wykonywania różnorodnych prac, bez konieczności demontażu rusztowania.

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną konstrukcję należy zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze nośność konstrukcji i możliwość wykorzystania tej nośności w intensywnym użytkowaniu. Te parametry techniczne potwierdza się specjalnymi certyfikatami, które przyznawane są przez instytucje badawczo-kontrolne.

Opracowanie:
Siemianowice Śląskie, Chemiczna 14
tel. 505 038 748
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz