Artykuł sponsorowany

Jakie zalety ma trawa z rolki?

Jakie zalety ma trawa z rolki?

Trawę z rolki można określić jako sposób na najszybsze założenie estetycznego trawnika. Jest to rozwiązanie, które posiada zarówno wady, jak i zalety. Warto pamiętać, aby bezpośrednio po ułożeniu unikać jej intensywnej eksploatacji i stosować się do zaleceń producenta lub wykonawcy, wówczas z pewnością będziemy się cieszyć z pięknego trawnika przez długi czas. W tym artykule chcemy jednak skupić się na zaletach trawnika z rolki.

Zalety – co wyróżnia trawnik z rolki?

Trawa z rolki to rozwiązanie, które posiada zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Podobnie jak trawnik siewny. Mimo wszystko jest to opcja, której nie możemy odmówić konkretnych zalet. W końcu zakładanie trawnika to stosunkowo wymagające zadanie, ponieważ musimy zadbać o podłoże, jego odpowiednią pielęgnację, nawodnienie, nawożenie, przycinanie. Idealny trawnik może stanowić wizytówkę posesji, więc wielu osobom zależy, aby taki właśnie był.

Główną zaletą tego rozwiązania jest natychmiastowy efekt. Nie musimy czekać, aż trawa urośnie, ponieważ efekt jest widoczny zaraz po ułożeniu. Oczywiście musi się przyjąć i wyrównać, nie możemy jej początkowo mocno eksploatować, jednak jest to opcja, która daje widoczne rezultaty. W porównaniu do trawnika siewnego mamy tu zdecydowanie wydłużony czas układania, gdyż trawnik z rolki potrzebuje mniej czasu na ukorzenienie się niż siewny na wzrost. Można więc układać go nawet w listopadzie przy odpowiedniej pogodzie, na około 3 tygodnie przed pierwszymi mrozami. Zdaniem wielu osób niekwestionowaną zaletą trawnika z rolki jest również łatwość układania.

Co jeszcze warto wiedzieć o trawie z rolki?

Układanie trawników najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Mimo iż jest to proces mało skomplikowany, to jednak posiadany materiał należy wykorzystać w odpowiednim czasie, a poszczególne pasy powinny być ze sobą właściwie połączone. Znaczenie ma również przygotowanie podłoża – podobnie jak w trawie siewnej. Dlatego nie róbmy tego sami i wybierzmy profesjonalne przedsiębiorstwo takie jak Amtraw, wówczas zyskamy pewność, że trawa przed naszym domem, czy jakimkolwiek innym budynkiem, będzie prezentować się pięknie. 

Podsumowując, jeżeli marzymy o równej nawierzchni i wysokiej jakości produkcie, to z pewnością trawnik z rolki będzie dobrym rozwiązaniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto przeanalizować wady i zalety dostępnych opcji. Pamiętajmy jednak, że trawnik wysiewany zdecydowanie trudniej doprowadzić to tak idealnego stanu, jak ten z rolki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz