Materiał Partnera

Jakie zalety i wady mają metalowe balustrady?

Jakie zalety i wady mają metalowe balustrady?

Wybór balustrad balkonowych to trudne zadanie. Jeden z największych dylematów związany jest z materiałem, z jakiego wykonany jest ten element. Na rynku dostępne są między innymi balustrady metalowe, które posiadają szklane wypełnienia. Balustrady z tego materiału mogą być produkowane ze stali nierdzewnej, czarnej lub aluminium. To, z jakiego materiału są stworzone, ma duży wpływ na ich właściwości. Jakie są mocne i słabsze strony balustrad z metalu?

Balustrady metalowe, czyli zabezpieczenie na lata

Jeżeli zależy nam wysokiej trwałości produktu, to najlepszym wyborem jest balustrada ze stali nierdzewnej. Materiał ten gwarantuje, że balustrada będzie całkowicie odporna na działanie korozji, a do tego produkt ten wykazuje bardzo dużą wytrzymałość na obciążenia. Dzięki tym właściwościom można korzystać z takiej balustrady przez wiele lat. Metalowa balustrada doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie panują zmienne warunki atmosferyczne, ponieważ charakteryzuje się odpornością na opady deszczu, śniegu, a także działanie promieni słonecznych, niskich i wysokich temperatur. Z kolei, gdy zależy nam na lżejszym egzemplarzu, warto rozejrzeć się za asortymentem oferowanym przez firmę Home complex z Warszawy. Tam znajdziemy między innymi aluminiowe balustrady.

Co do kwestii estetycznych balustrady z metalu mają uniwersalny wygląd, dzięki czemu dobrze wyglądają na tle rozmaitych aranżacji. Warto również podkreślić, że elementy metalowe można lakierować, co sprawia, że bez większego wysiłku można dostosować wygląd balustrady do innych dekoracji jak np. ramy okienne, elewacja czy podbitka. Do zalet metalowych balustrad zalicza się także to, że dostępne są one w formie przeznaczonej do samodzielnego montażu. Dzięki takiej możliwości wystarczy jedynie zamówić gotowe elementy, które sami połączymy i zamocujemy.

Wysoka jakość często oznacza wysoką cenę

Balustrady z metalu mają też swoje wady. Największą z nich z pewnością jest cena produktu. Barierki balkonowe ze stali nierdzewnej są droższe od produktów z innych materiałów, jednakże wpływ na to ma przede wszystkim wysoka jakość produktu. Poza tym bezpieczeństwo nasze, a także naszych dzieci i innych domowników powinno być dla nas największą wartością, dlatego na zabezpieczeniu balkonu nie warto oszczędzać.

Dobrym pomysłem jest także rozważenie, czy taka inwestycja jest opłacalna na przyszłość. Inwestując w tańsze rozwiązania, jakimi są np. balustrady drewniane, musimy pamiętać o regularnej ich konserwacji, a do tego o odpowiednim zabezpieczeniu ich na zimę. To wszystko wymaga od nas nakładów finansowych, które przeznaczymy na zakup odpowiednich środków konserwujących. Warto wziąć także pod uwagę to, że balustrady aluminiowe i ze stali charakteryzują się dłuższą żywotnością, a to oznacza, że nie trzeba ich wymieniać na nowe elementy po kilku latach użytkowania. Zatem lepiej zapłacić więcej przy zakupie, niż potem dopłacać i wcześniej zmieniać balustradę balkonową.

Opracowanie:
Warszawa, Manteuffla 8 lok. 40
tel. 600 937 953
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz