Artykuł sponsorowany

Jakie zabiegi kosmetyczne warto zrobić zimą?

Jakie zabiegi kosmetyczne warto zrobić zimą?

O skórę należy dbać cały rok, są jednak zabiegi kosmetyczne, które lepiej jest wykonać w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie jesteśmy narażeni na silne promieniowanie słoneczne. Ponadto, potrzeby skóry o każdej porze roku różnią się między sobą, ze względu na warunki atmosferyczne, z którymi musi się zmagać nasze ciało, a w szczególności cera. Zobacz, na jaki zabieg kosmetyczny warto umówić się w tym okresie.

Peeling chemiczny

Okres między silnymi upałami a mrozem to najlepszy czas na pozbycie się blizn potrądzikowych, przebarwień lub piegów. Peeling chemiczny pozwala także złagodzić zmarszczki i zregenerować skórę po okresie letnim.

Eksfoliacja, czyli złuszczanie starego naskórka pozwala na odkrycie młodszej i zdrowszej skóry. Chemabrazja, bo jak inaczej nazywamy peeling chemiczny jest jedną z najpopularniejszych metod. Polega na złuszczeniu naskórka za pomocą preparatów kosmetycznych zawierających kwasy AHA (alfa-hydroksykwasy), BHA (beta-hydroksykwasy), PHA (poli-hydroksykwasy) lub TCA (kwas trójchlorooctowy). Do peelingów chemicznych zaliczamy również peeling enzymatyczny.

Chemabrazji nie powinno się wykonywać latem, ponieważ skóra po takim zabiegu kosmetycznym nie może być narażona na przegrzanie lub silne promieniowanie UV, dlatego okres jesienno-zimowy to najlepszy czas, by umówić się na taki zabieg w salonie kosmetycznym. Należy jednak uważać na silne mrozy, bo te również mogłyby dodatkowo podrażnić skórę.

Peeling mechaniczny

Inną metodą, która również ma za zadanie złuszczenie martwego naskórka, są peelingi mechaniczne. Wiele salonów kosmetycznych, takich jak Twoja Uroda Gabinet Kosmetyczny oferują zabieg mikrodermabrazji, który wygładza i regeneruje skórę. Efektem tego zabiegu jest poprawa kolorytu cery, dotlenienie oraz zwiększenie elastyczności skóry.

Zabieg ten jest bezpieczny dla alergików i osób z delikatną, wrażliwą skórą. Polega na usunięciu martwego naskórka przy wykorzystaniu głowicy pokrytej kryształkami diamentu. Przy jego pomocy nie tylko pozbędziemy się przebarwień, blizn i płytkich zmarszczek, ale także pobudzimy skórę do produkcji kolagenu i zwiększymy jej ukrwienie.

Podobnie jak peeling chemiczny, ze względu na uwrażliwienie skóry po zabiegu, zalecane jest jego wykonywanie zimą lub późną jesienią.

Mezoterapia igłowa

Narażona na niskie temperatury skóra często potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Warto skorzystać z pomocy doświadczonej kosmetyczki i wybrać zabieg mezoterapii igłowej w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym.

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzyknięciu w głąb skóry właściwej i tkanki podskórnej za pomocą cienkiej igły koktajlu zawierającego składniki odżywcze dobrane do potrzeb naszej skóry. Wstrzykiwanie odpowiednich składników pozwala zmniejszyć zmarszczki, nawodnić i ujędrnić skórę twarzy, poprawić jej napięcie i ogólną kondycję. Zabieg ten stosowany jest również w leczeniu cellulitu, rozstępów, a także łysienia. Najczęściej do mezoterapii igłowej stosowane są preparaty zawierające kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, witaminy, oligoelementy czy aminokwasy.

Mezoterapia mikroigłowa i bezigłowa

Alternatywą dla zabiegu mezoterapii igłowej jest zabieg mezoterapii mikroigłowej, który przeprowadzany jest przez kosmetykę, kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej za pomocą rollera, na którym znajdują się dyski z małymi igiełkami o długości około 0,2 milimetra.

Efekty zabiegu są podobne do tych, jakie osiągnąć możemy za pomocą mezoterapii igłowej, a metoda ta jest szczególnie polecana posiadaczom cienkiej i wiotkiej skóry, z widocznymi naczynkami.

Ponadto w gabinetach kosmetycznych wykonywany jest także zabieg mezoterapii bezigłowej, polegający na użyciu urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Prąd ten dociera do wnętrza skóry i poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki, co pozwala otworzyć nowe drogi wprowadzania składników aktywnych do głębokich warstw skóry. Po zabiegu mezoterapii bezigłowej możesz spodziewać się efektu zdrowszej, gładszej, ujędrnionej i nawilżonej skóry.

Ponadto warto również dostosować domową pielęgnację, do warunków atmosferycznych, wybierając tłusty krem i chroniąc skórę przed działaniem niskim temperatur oraz silnego wiatru.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz