Materiał Partnera

Jakie zabawki sprawdzą się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców?

Jakie zabawki sprawdzą się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców?

Chcąc zakupić prezent dla dzieci często zastanawiamy się - w przypadku, gdy mamy więcej niż jedno dziecko, jak pogodzić różne upodobania naszych maluchów, jakie zabawki kupić, aby były atrakcyjne zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki? Zobaczmy, czym kierować się przy wyborze zabawek dla dzieci różnej płci? Czy istnieją zabawki uniwersalne, neutralne, które nie będą wprawiały w zakłopotanie ani dorosłych, ani dzieci?

Ofiarując zabawkę dziecku, mamy nadzieję, że trafimy w gust i oczekiwania malucha. W przypadku małych dzieci, które łakną zazwyczaj wszelkich nowości, wybierając zabawkę interaktywną dopasowaną mniej więcej do etapu rozwojowego naszego dziecka, mamy prawie 100% pewność, że zabawka się sprawdzi. Co, jednak gdy nasz podopieczny ma już swój pomysł na życie, pewne upodobania, co do sposobu zabawy? Jak wtedy wybrać zabawkę, aby nie spotkać się z rozczarowaniem w oczach dziecka?

Kupując dziecku zabawkę, poznaj jego potrzeby, nie bój się pytać

Jeśli nie mamy możliwości obserwować rozwoju dziecka na co dzień, nie bójmy się podpytywać rodziców, opiekunów naszych pociech, jak najbardziej lubią spędzać czas dzieciaczki, jakie zgłaszają potrzeby. Jeśli do tych informacji, dołożymy nasze doświadczenia i wiedzę na temat potrzeb dziecka w danym wieku, mamy gwarancję zakupienia prezentu idealnego. Spośród całej rzeszy rodzajów zabawek, istnieje pewna grupa ponadczasowych zabawek, które na dodatek są atrakcyjne cenowo, które przypadną nie tylko dziecku do gustu, ale spotkają się z uznaniem jego najbliższej rodziny.

Jednak nim wymienimy kategorie zabawek, które zainteresują zarówno chłopca, jak i dziewczynkę, warto zaznaczyć, iż należy unikać zakupu zabawek bez atestów i certyfikatów bezpieczeństwa. Warto kupować zabawki z pewnego źródła, jak chociażby z Hurtowni zabawek Olis, która ma w ofercie wyłącznie zabawki atestowane, wykonane z bezpiecznych materiałów.

Jakie zabawki sprawdzą się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek?

Wybierając zabawki, zwróć uwagę na ich kolorystykę, fakturę oraz fakt czy można z nich tworzyć kolekcje, czy można je łączyć ze sobą, tworząc przy ich pomocy różne warianty, scenariusze zabaw.

Do zabawek, które z pewnością doceni każde dziecko, bez względu na płeć i wiek zaliczyć można:

  • Zabawki drewniane w postaci kolejek drewnianych i klocków drewnianych,
  • Klocki konstrukcyjne – które są dostępne w różnych nie tylko fakturach, ale sposobach łączenia ze sobą, istnieją zatem klocki skręcane, magnetyczne, czy też klasyczne – wciskane, do których można dokupić zestawy uzupełniające w postaci drzew, zwierzątek, postaci,
  • Warsztaty samochodowe i sklepiki z akcesoriami,
  • Lalki i akcesoria domowe, typu sprzęt AGD, mebelki,
  • Zabawki do kąpania,
  • Zabawki ogrodowe,
  • Tablice magnetyczne i do pisania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz