Materiał Partnera

Jakie zabawki dla psa wybrać? Poradnik

Jakie zabawki dla psa wybrać? Poradnik

Odpowiedzialny właściciel czworonoga powinien zapewnić mu akcesoria do zabawy. Jak je wybrać, żeby zwierzak podczas gier był bezpieczny? Na co zwrócić uwagę, wybierając takie akcesoria? Wybór zabawek dla psów jest bardzo duży. Najważniejsze, żeby kupować je ze sprawdzonego źródła. W tym artykule znajdziecie kilka cennych porad na temat tego, co kupić dla swojego pupila.

Zabawki dla szczeniaczków

Młode psy uwielbiają się bawić i spędzać czas aktywnie. Jak wybrać dla nich gadżety, które sprawią im wiele radości? Zwróćmy uwagę na rozmiar takiej zabawki – pamiętajmy, że zwierzak musi być w stanie objąć ją, lub chociaż jej element, szczęką. Ważna jest też twardość.

Młode psy mają zęby mleczne, które nie są równie mocne, jak u dorosłych zwierząt. Dlatego zabawki dla szczeniaków nie powinny być twarde – dobrze na początek zainwestować w gryzaki wykonane z miękkiej gumy. Dobrym pomysłem są gryzaki w które można wsuwać smakołyki. Bardzo duży wybór tego rodzaju gadżetów znajdziemy w ofercie firmy Trustazoo. Dzięki takim zabawkom psy nie będą gryźć naszych butów.

Gryzienie zabawki pozwoli na ścieranie kamienia nazębnego, przez co zęby naszego szczeniaka będą zdrowsze. Dodatkowo, podczas gryzienia zabawki poprawia się ukrwienie dziąseł, co również ma wpływ na zdrowie naszego zwierzaka.

Dobrym pomysłem na zabawkę dla zwierzaka, który ma dużo energii, jest też frisbee – koniecznie wykonane z miękkiej gumy. Należy je dobrać tak, by pies mógł je wygodnie chwycić zębami. To gadżet idealny do wspólnej zabawy zarówno dla psa, jak i jego właściciela.

Zabawki dla dojrzałych psów

Dla dorosłego psa gadżety dobieramy biorąc pod uwagę temperament naszego zwierzaka. Często wiąże się on z rasą czworonoga. Starsze psy są zwykle mniej żywiołowe. Dorosłe psy mają mocne zęby i dla nich sprawdzą się zabawki z twardego tworzywa. Jednak psy w podeszłym wieku mają już słabsze uzębienie, wtedy trzeba znów przestawić się na gadżety z miękkiej gumy, takie jak dla szczeniaków.

Starsze psy zwykle nie lubią za wiele ruchu, warto jednak kupić psie zabawki do turlania, gryzienia i wylizywanie – pamiętajmy, że takie zabawki pozwalają też zadbać o zdrowie naszego ulubieńca.

Zabawki pomagające wychować psa

Wiele profesjonalnych gadżetów dla psów jest pomocnych w wychowaniu zwierzaka. Jakie zabawki będą bawić i uczyć? Świetnym pomysłem są zabawki będące prostymi grami logicznymi – pies musi wykonać określone czynności by dostać się do ukrytych smakołyków. Taka zabawka może zaangażować psa na bardzo długi czas.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz