Materiał Partnera

Jakie wyróżniamy rodzaje palet?

Jakie wyróżniamy rodzaje palet?

Poszukując palet, na pewno spotkamy się z ich wieloma rodzajami. Jednak czym tak naprawdę są palety i do czego służą? Są to niezwykle proste i niezawodne przedmioty, których używa się podczas transportu różnego rodzaju produktów. Jakie rodzaje palet spotkamy na rynku? Jakie jest ich główne przeznaczenie? O tym w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Palety i ich rodzaje

Jednym z kryteriów, na które dzielimy palety, jest materiał, z którego zostały one wykonane. Wśród nich wyróżniamy palety drewniane, metalowe oraz plastikowe. Praktycznie rzecz biorąc, ich zastosowanie jest zależne w dużym stopniu od produktu, który jest transportowany i magazynowany. Najbardziej popularnymi są palety drewniane. Jest to związane z ich doskonałą jakością, a także w miarę niską ceną. Oprócz tego takie palety wyróżniają się ogromną wytrzymałością oraz funkcjonalnością. Są one wykonane z drewna, a jak wiadomo, jest to materiał, który jest niezwykle bardzo przyjazny dla środowisko, więc na ten rodzaj palet wielu przedsiębiorców decyduje się także z powodów ekologicznych. Kolejnym rodzajem są palety plastikowe, które głównie wykorzystuje się w przemyśle spożywczym. Jest wiele powodów, ale przede wszystkim dlatego, że wyróżnia je lekkość oraz bezpieczeństwo w użytkowaniu (np. w przypadku palet drewnianych pracownik jest narażony na różnego rodzaju gwoździe czy drzazgi). Jednak nic nie jest bez wad i palety plastikowe również je posiadają bowiem są mniej wytrzymałe niż palety drewniane, jak i również bardzo podatne na odkształcenia, co sprawia, że jednak nie są najczęściej wybieranym rodzajem palet. Wyróżniamy także palety metalowe - jest to specyficzny rodzaj palet, gdyż są one wykorzystywane w przemyśle hutniczym i motoryzacyjnych. Ich cechami są wytrzymałość, jak i solidność, jednak za ten model palet jesteśmy zmuszeni dość sporo zapłacić.

Producent palet drewnianych

Na rynku spotkamy wielu producentów palet - jedni są lepsi, drudzy gorsi, jednak nie każdy zasługuje na uwagę tak jak firma DrewMet Europalety z województwa mazowieckiego. Firma PHU DrewMet funkcjonuje na rynku od roku 1995. Przez pierwsze dwa lata działalności ograniczała się do remontów i handlu używanymi paletami. Od roku 1997 rozpoczęła własną produkcję palet. Z pewnością warto bliżej przyjrzeć się ofercie tej firmy.

Palety i ich zastosowanie

Palety mają szerokie zastosowanie, jednak jednym z ważniejszych zadań jest ułatwienie transportu towarów - w tym celu zostały także opracowane normy dotyczące jakości, wytrzymałości, jak i wymiarów palet. Oprócz tego palety mają także swoje w upcyklingu - czyli, innymi słowy, jest to moda na nadawanie starym, nieużywanym przedmiotom, nowego zastosowania. Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, wyróżniamy kilka rodzajów palet. Niewątpliwie każdy z nich wyróżnia się czymś innym i wybór konkretnego rodzaju, powinien być zależny od naszych potrzeb.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz