Materiał Partnera

Jakie wyroby z drewna oferują renomowani producenci?

Jakie wyroby z drewna oferują renomowani producenci?

Drewno jest jednym z najpopularniejszych surowców – wykonuje się z niego trwałe materiały budowlane, ale też m.in. wykorzystywane w transporcie palety. Dzięki niemu można w efektywny sposób ogrzewać obiekty użytkowe, a specjalne podesty sprawdzają się również w magazynowaniu poszczególnych materiałów. Co dokładnie obejmuje oferta dobrych producentów drewnianych wyrobów?

Wytrzymała paleta

Transportowanie ciężkich ładunków nie należy do prostych zadań. Zabezpieczenie ładunku na czas podróży musi być przede wszystkim solidne i wytrzymałe, ale też dostosowane do znormalizowanych wymiarów, dzięki czemu przewoźnik będzie mógł w prosty sposób załadować i rozładować towar. Doskonałym rozwiązaniem stosowanym niemal na całym świecie są drewniane palety. Najczęściej wykonywane są one w standardowym, ujednoliconym rozmiarze tzw. europalety, czyli 1200 x 800 mm. Jak się okazuje, drewno jest surowcem niezwykle wytrzymałym, bowiem taka konstrukcja jest w stanie przyjąć obciążenie nawet o wadze 1500 kg. Istotne jest jednak ich wyprodukowanie z odpowiednich gatunków drzewa oraz we właściwy sposób, dlatego należy zaufać dobrym producentom wyrobów z drewna, do których zalicza się firma Terpal. Warto wiedzieć, że palety mogą być też wykonane na specjalne życzenie klienta. Niestandardowe wymiary czy wyposażenie w specjalne legary to zadanie jedynie dla profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie zaplecze techniczne umożliwiające produkcję tego typu wyrobów drewnianych. Co jeszcze są oni w stanie zaoferować swoim klientom?

Drewno do wszystkiego

Oprócz palet jednymi z ważniejszych elementów wykorzystywanych do magazynowania i transportowania poszczególnych towarów są podesty. Charakteryzują się one zmniejszoną wysokością w porównaniu do palet oraz – co za tym idzie – mniejszą masą własną. Są jednak bardzo wytrzymałe i kompleksowo zabezpieczają znajdujący się na nich ładunek. Wyroby z drewna to jednak nie tylko elementy wykorzystywane w branży transportowej. Surowiec ten jest bowiem używany w charakterze opału. Oferowane przez producentów wyrobów drewnianych drewno kominkowe wysokiej jakości pozwala na efektywne ogrzewanie domu jednorodzinnego czy innego obiektu użytkowego. Warto dokładnie przeanalizować poszczególne parametry danego drzewa i jego kaloryczność – asortyment obejmuje bowiem zarówno gatunki iglaste, jak i liściaste. Dobre firmy zajmujące się produkcją wyrobów z drewna oferują także ich transport na określonym terenie. To spory komfort szczególnie w przypadku drewna kominkowego – jego przywóz może być niekiedy problematyczny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz