Materiał Partnera

Jakie wyroby drewniane oferują tartaki usługowe?

Jakie wyroby drewniane oferują tartaki usługowe?

Drewno to materiał niezwykle wszechstronny – wykorzystuje się go w różnych branżach, a jego parametry sprawiają, że tworzonych jest z niego wiele wyrobów. Zakupić je można m.in. w tartakach usługowych, które dla swoich klientów przygotowały rozbudowaną ofertę. Znajduje się w niej przede wszystkim tarcica, ale też inne elementy drewniane czy nawet usługi związane z obróbką drewna.

Istotna tarcica

Tarcica to jeden z najczęściej zamawianych wyrobów w tartakach. Rozpiłowywanie drewna odbywające się przeważnie z wykorzystaniem traka prowadzi do powstania asortymentu drzewnego, który określa się właśnie jako tarcicę. Są to wszelkiego rodzaju deski, bale, łaty, ale też belki, krawędziaki czy listwy. Ze względu na możliwości danego tartaku usługowego proponowana jest zarówno tarcica sucha, jak i mokra. W przypadku tej pierwszej tartak powinien być wyposażony w specjalne pomieszczenia.

Umożliwiają one przeprowadzenie procesu suszenia drewna i przygotowania tarcicy tak, by spełniała ona wszelkie oczekiwania klientów. Tartak usługowy Janusza Kiełkowskiego dysponuje rozbudowanym zapleczem technicznym, co przekłada się na ilość oferowanych wyrobów z drewna. To przede wszystkim wspomniana już tarcica sucha i mokra, ale też drewno wykorzystywane w branży budowlanej. Czym konkretnie charakteryzuje się tego typu asortyment?

Solidna konstrukcja

Ze względu na swoje parametry pod względem wytrzymałości i stosunkowo niewielkich kosztów produkcji, drewno jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży budowlanej. Elementy drewniane stosowane są przy konstruowaniu wszelakich obiektów, jednak muszą być uprzednio we właściwy sposób zaimpregnowane oraz obrobione przez tartak. W renomowanych miejscach tego typu znaleźć można drewno konstrukcyjne, ale też m.in. więźbę dachową. To drewniany stelaż dachu, na którym następnie kładzie się izolację oraz pokrycie. Musi być wykonana z wysokiej jakości drewna, dlatego warto nabyć ją w renomowanym tartaku usługowym korzystającym m.in. z materiałów z lasów państwowych.

Rozbudowana oferta obejmuje także inne produkty gotowe, w tym m.in. deski boazeryjne czy podłogowe. Drewno jest bowiem jednym z najczęściej wybieranych materiałów do pokrywania posadzek w domach, mieszkaniach oraz innych obiektach użytkowych. Warto także wspomnieć o możliwościach tartaków w zakresie realizowanych usług. Pod tym względem specjalistyczne zakłady są w stanie kompleksowo obsłużyć klienta, gwarantując mu obróbkę drewna w sposób zgodny z jego oczekiwaniami i zapewniając tym samym dostęp do elementów wykonanych precyzyjnie i w wybranej formie.

Opracowanie:
Pielgrzymowice, Ruptawska 27
tel. 32 472 30 83
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz