Artykuł sponsorowany

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w zapleczu gastronomicznym?

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w zapleczu gastronomicznym?

Urządzenie kuchni gastronomicznej wiąże się z zakupem specjalistycznego sprzętu, który umożliwi świadczenie usług lokalu na wysokim poziomie. W kuchni musi się znaleźć, piec konwekcyjno-parowy, urządzenia chłodnicze, meble nierdzewne, zmywarka, zlew, okap wentylacyjny, garnki, patelnie i akcesoria kuchenne, które ułatwiają i przyśpieszają pracę w kuchni jak np.: roboty kuchenne, krajalnice, obieraczki, szatkownice, blendery itp.

Wyposażenie gastronomii – magazyn na warzywa.

Każdy lokal gastronomiczny oprócz spełnienia wymogów sanitarnych musi być wyposażony w meble, urządzenia i sprzęt, w który zaopatrzy nas GastroGal. W magazynie spożywczym muszą znaleźć się regały na art. spożywcze, a na towary wymagające magazynowania w obniżonych temperaturach - szafy chłodnicze i mroźnicze oraz zamrażarka.

Jeśli planujemy uruchomić restaurację, musimy ją wyposażyć w przygotowalnię warzyw – najlepiej połączoną z magazynem warzyw. Musimy tu zaplanować kilka urządzeń i mebli gastronomicznych - stoły z blatem roboczym, baseny gastronomiczne oraz zlewy do mycia i oczyszczania warzyw, obieraczka do ziemniaków i waga do rozważania produktów. Magazyn warzyw powinien być tak usytuowany by posiadał niską temperaturę (bez okien i nie może być nasłoneczniony, żeby warzywa zachowały świeżość. Jeśli jest odpowiednia powierzchnia, warto wstawić zamrażarkę i chłodziarkę, żeby zaoszczędzić miejsce w głównym pomieszczeniu kuchennym.

Wyposażenie kuchni.

Najważniejsza jest kuchnia, bo w niej powstają dania. Pomieszczenie musi być wyposażone w urządzenie grzewcze, roboty gastronomiczne, noże i narzędzia kuchenne; garnki, patelnie, przybory kuchenne, meble gastronomiczne, okap wentylacyjny, zlew, stół do przygotowywania dań, lodówkę oraz urządzenia uzupełniające. Tak naprawdę jest potrzebne pełne wyposażenie, a im większy lokal, tym bogatsze menu, a co za tym idzie, potrzebujemy więcej sprzętu. Jedna chłodziarka może nie wystarczyć. Zakup garnków i patelni musimy dopasować do serwowanych dań. W Gastro Gal Rzeszów specjaliści pomogą wybrać pełne wyposażenie kuchni gastronomicznej dopasowane do Twoich potrzeb.

Sprzęt w lokalu gastronomicznym.

W kuchni gastronomicznej sprzęt jest niezbędnym i drogim wyposażeniem. W zależności od menu musimy wybrać urządzenia, które ułatwią pracę w kuchni. Przy gotowaniu i przygotowywaniu posiłków liczy się czas, który bywa często naszym wrogiem. W dużych lokalach typu restauracja powinniśmy pomyśleć o wyspecjalizowanych urządzeniach. W kuchni wszystko musi funkcjonować w sposób zorganizowany, a tylko wtedy kucharz zdąży przygotować listę potraw w danym dniu, jeśli będzie miał zapewniony sprzęt dynamiczny do obróbki wstępnej (miksowania, mieszania, blendowania, mielenia, szatkowania, krojenia itp.) oraz zestaw urządzeń do obróbki termicznej. Jeśli chcemy, żeby wszystko zostało przygotowane na czas, musimy odpowiednio zaopatrzyć kuchnię.

Piec konwekcyjno-parowy.

Piec konwekcyjno-parowy służy do obróbki termicznej potraw. W piecu możemy przyrządzać potrawy różnymi metodami takimi jak: blanszowanie, pieczenie, smażenie, grillowanie, gotowanie na parze. Piec konwekcyjno-parowy zachowuje walory wizualne, smakowe, zapachowe i odżywcze przygotowywanych potraw. Jest to możliwe, ponieważ piec wykorzystuje naparowanie i konwekcję. Zjawisko polega na wprowadzaniu przez nawiewy ciepłego powietrza do pieca. Powietrze znajdujące się w środku podgrzewa, a później usuwa zanieczyszczenia. W momentach gdy wymagane jest podgotowanie potraw – urządzenie podaje do komory parę wodną. Piec czy elektryczny czy gazowy pozwala na równoczesne przygotowywanie nawet kilku różnych potraw, bez ryzyka, że utracimy walory zapachowe potraw. Ponadto proces pieczenia jest szybki, co ułatwia przygotowywanie dań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz