Materiał Partnera

Jakie wybrać meble do hotelu?

Jakie wybrać meble do hotelu?

Hotel to miejsce otwarte dla wszystkich, tu goście mają się wyspać i odpocząć w miłym, komfortowym wnętrzu. Aranżacja w takim miejscu powinna być przyjemna, nienarzucająca się i nieudziwniona. Trzeba tu wybrać meble, które spodobają się każdemu. Klasyka w wystroju wnętrz jest wieczna i nigdy nie wyjdzie z mody. Wybierz starannie wykonane meble klasyczne, które wniosą wszędzie klimat spokojnej elegancji.

Neutralna kolorystyka wnętrz

Łagodne i przyjemne dla większości osób kolory to biały, brązowy, kremowy i pastele. Rozbielone cappuccino, a na ich tle jasne meble w prostych, znanych formach to świetna propozycja. Warto pamiętać, że doskonałym sprawdzonym połączeniem jest współistnienie na jednej przestrzeni elementów w barwie brązowej i kremowej. W pomieszczeniach istotne jest oświetlenie, dobierajmy je starannie i zdecydujmy się na ciepłą barwę światła. Oprócz żyrandola górnego warto zainwestować w kinkiety i wolno stojące lampy pokojowe. Meble hotelowe w kolorze czekolady, jasny dywan, gustowne abażury lamp, kremowe zasłony i białe firanki zawsze będą wyglądały znakomicie. Na ścianach warto zawiesić dobrej jakości reprodukcje znanych obrazów, które wprowadzą miły nastrój. Idealne będą tu dzieła impresjonistów – subtelne chwile uchwycone na płótnie.

Sprawdzona klasyka

Styl klasyczny bardzo dobrze sprawdzi się we wnętrzach hotelowych, gdyż jest ponadczasowy i zawsze odpowiedni. Meble klasyczne są niezmiennie eleganckie i reprezentacyjne, a jednocześnie mogą tworzyć atmosferę przytulności i gościnności. Wystrój w innym stylu, np. rustykalnym, niesie za sobą pewne ryzyko, nie każdy gość dobrze się odnajdzie w takim wnętrzu. Natomiast styl klasyczny pasuje do każdego. Dominuje tu spokojne wzornictwo, klasyczne stoły są solidne i dostojne, przeszklone witryny urzekają swym wyglądem. Ważna jest również jakość mebli i dokładność wykonania. Tandetnie zrobione meble nie będą nigdy dobrze wyglądały, zwłaszcza jeśli chcemy, by wystrój pokoju utrzymany był w stylu klasycznym. Wszelkie niedoróbki i uszkodzenia będą wtedy potrójnie razić, dlatego należy wybrać sprawdzonego i rzetelnego producenta.

Zestawiając komplet mebli klasycznych z wygodną, np. beżową, kanapą i uzupełniając całość o korespondujące kolorystycznie dodatki, np. kapę na łóżko w kolorze ecru, ładne lampki nocne, łatwo stworzymy interesującą i przyjemną w odbiorze kompozycję. Wnętrze takie emanować będzie stateczną harmonią, nie eksperymentuje się tu z dowolnymi formami, barwami i materiałami. Jeśli pokój jest duży, można w nim postawić egzotyczne palmowce, na parapetach biało kwitnące orchidee. Okna dobrze wyglądają, jeśli są zdobne w ciężkie zasłony i śnieżnobiałe, półprzezroczyste, długie firany.

Stwórz piękne wnętrza. Meble Radomsko Kontrakt Sp. z o.o. proponuje meble hotelowe klasyczne i nowoczesne, które wyróżniają się funkcjonalnością, solidną konstrukcją, bezpieczeństwem użytkowania oraz estetyką wykonania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz