Artykuł sponsorowany

Jakie właściwości i zastosowanie posiadają przenośniki ślimakowe? Poznaj ofertę firmy POM Kalisz!

Jakie właściwości i zastosowanie posiadają przenośniki ślimakowe? Poznaj ofertę firmy POM Kalisz!

Przenośniki ślimakowe przeznaczone są do transportu poziomego, ukośnego lub pionowego materiałów sypkich, jak np. zboża, cement, pellet czy artykuły spożywcze. Znajdują zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle oraz rolnictwie. Wyróżnia się przenośniki korytowe i rurowe. W tym artykule dowiesz się, jak zbudowany jest przenośnik ślimakowy, a także poznasz bogatą ofertę doświadczonej firmy POM Kalisz. Zapraszamy do lektury!

Mocne strony przenośników ślimakowych

Przenośniki ślimakowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczny jest transport materiałów sypkich jak zbóż, nasion roślin oleistych, strączkowych, cementu, pelletu czy mąki. Są jednym z ważniejszych urządzeń w magazynach i silosach ze zbożem, mieszalniach pasz, a także w innych zakładach przetwórczych. Profesjonalna firma POM Kalisz oferuje przenośniki ślimakowe rurowe oraz korytowe, które różnią się od siebie zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Pierwszy rodzaj zbudowany jest z rury o okrągłym przekroju, wewnątrz której umieszcza się wał zaopatrzony w pióra o różnej budowie w zależności od rodzaju przenoszonego materiału. Transport tym rodzajem podawacza odbywa się przy małym zużyciu energii, więc osiąga się stosunkowo dużą wydajność przy niskich obrotach. Konserwacja tego rodzaj podajników jest bardzo prosta, gdyż nie posiada wewnątrz zbyt wielu śrub i nakrętek.

Budowa i zasada działania przenośnika ślimakowego

Przenośniki ślimakowe korytowe posiadają specjalną obudowę w kształcie litery V lub U, wewnątrz której umieszcza się ślimak. Ponadto, ten rodzaj przenośników wyposażony jest w specjalna górną pokrywę, dzięki czemu można szybko sprawdzić wnętrze przenośnika oraz wykonać czynności konserwacyjne. W związku z tym, ten rodzaj cieszy się duża popularnością i jest stosowana wszędzie tam, gdzie transportowany materiał ma tendencję do zalegania lub klinowania się. Podstawowy przenośnik ślimakowy składa się z trzech segmentów (początkowy, środkowy i końcowy), motoreduktora oraz opcjonalnie wyposażenia dodatkowego. Segment pierwszy w zależności od tego, czy jest to ślimak pchający czy ciągnący posiada zasyp lub wysyp oraz łożyska stożkowe, w których osadzony jest wał napędowy. Kolejne segmenty połączone są ze sobą za pomocą kołnierzy.

Obracający się wokół własnej osi ślimak przesuwa sypki materiał. W razie konieczności można zmienić kierunek obrotów. Podajniki ślimakowe oferowane przez sprawdzoną firmę POM Kalisz z województwa wielkopolskiego są niezwykle uniwersalne, więc powszechnie stosowane w wielu gałęziach przemysłu jako istotne elementy linii produkcyjnych, a także ciągów technologicznych. Wydajność przenośnika ślimakowego może być dobrana w zależności od potrzeb danego magazynu, zakładu przetwórczego czy produkcyjnego. Konkretną wielkość urządzania transportującego można dostosować do specyfiki pracy i dobrać parametry urządzenia do konkretnych zastosowań. Podnośniki ślimakowe oferowane przez firmę POM Kalisz posiadają spiralę giętą z trudnościeralnej i kwasoodpornej lub nierdzewnej blachy, co znacząco wpływa na wydłużenie żywotności urządzenia poprzez odporność na działanie korozji. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz