Materiał Partnera

Jakie warunki musi koniecznie spełniać autobus pod wynajem?

Jakie warunki musi koniecznie spełniać autobus pod wynajem?

Zdarza się, że poróżujemy autokarami. Niektórzy częściej, inni rzadziej. Z pewnością interesujemy się nimi bardziej, kiedy nasze dzieci jadą na wycieczkę szkolną, zwłaszcza, że raz na jakiś czas słyszymy o tragicznych wypadkach.  Jakie warunki powinien spełniać autokar, aby podróż w nim była bezpieczna? W jaki sposób wybierać przewoźnika? Czym się kierować?

Warunki bezpiecznej jazdy

Istnieje kilka bardzo znaczących warunków, które musi spełnić autobus liniowy lub autokar, nim zostanie dopuszczony do jazdy. Ten, który transportuje dzieci, musi być specjalnie oznaczony, natomiast wszystkie inne zasady dotyczące spraw technicznych i sposobu dotyczą każdego przejazdu. Przede wszystkim, kierowca powinien przestrzegać zasad dotyczących prędkości, a główna zasada jest taka, że należy ją dostosować do warunków jazdy (warunków atmosferycznych, rzeźby terenu itp.). Oczywiście, są jasne zasady, co do dopuszczalnej prędkości, jednakże dobry kierowca dostosowuje ją do aktualnych warunków. Kolejna sprawa, to stan techniczny, który regularnie powinien być sprawdzany, co 6 miesięcy. 

Wymagane jest wyjście awaryjne, system nagłośnienia z mikrofonem, ogrzewanie jesienno-zimowe, klimatyzacja na ciepłe dni oraz gaśnice (w przypadku długości autokaru większej niż 6 metrów). Oczywiście, obowiązkowa jest apteczka. Bardzo dużo zależy od kierowcy, który musi przestrzegać wyznaczonego czasu pracy (maksymalnie 9 godzin, a jeżeli długość trasy przewyższa ten czas, potrzebny jest drugi kierowca). Kierowca może jechać bez przerw 4, 5 godziny, po tym czasie musi zrobić 45-minutową przerwę.

Jakiego przewoźnika wybrać?

Tego, który stosuje wszystkie powyższe zasady, jak Auto tur Marek Biernacki. Czasami lepiej więcej dopłacić za własne bezpieczeństwo lub naszych dzieci. Okazji do wynajmu autokaru może się okazać, że jest bardzo dużo począwszy od przewozu wycieczek szkolnych, transport pracowniczy, czy transfer z lotniska na wskazane miejsce, poprzez międzynarodowe przewozy pasażerskie, poprzez wynajem autokarów na różnorodne imprezy i przewóz gości na wesele, czy imprezy integracyjne. Nie zapominajmy również o autobusach linowych, które kursują codziennie. One tym bardziej wymagają rzetelnych kontroli. Sprawdzony i sprawny technicznie autokar, profesjonalny i wypoczęty kierowca, który umie dostosować się do stanu dróg, to konieczny warunek bezpiecznej jazdy.

Opracowanie:
Huta Chodecka 1b
tel. 606 997 503
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz