Materiał Partnera

Jakie uszkodzenia auta wyeliminować można dzięki usługom blacharskim?

Jakie uszkodzenia auta wyeliminować można dzięki usługom blacharskim?

Uszkodzenia karoserii należą do jednych z najczęstszych, które są zgłaszane do warsztatów samochodowych. Powstają one wskutek wszelkich kolizji drogowych oraz innych zdarzeń, które wpływają na deformację elementów wykonanych z blachy. W większości przypadków możliwa jest ich kompletna regeneracja, co wymaga jednak zastosowania nowoczesnych metod z zakresu blacharstwa samochodowego. Co proponują fachowcy?

Auto powypadkowe jak nowe

Przywrócenie doskonałego wyglądu samochodu powypadkowego może być w wielu przypadkach niezwykle skomplikowanym procesem. Ulegające zniszczeniom elementy karoserii są bowiem nierzadko bardzo mocno zdeformowane, co z kolei oznacza konieczność ich wymiany. To z kolei powoduje brak oryginalnych elementów i możliwość niewłaściwego spasowania, dlatego warto zdecydować się na usługi blacharskie świadczone przez specjalistyczne zakłady mechaniki pojazdowej. Mogą one zająć się uszkodzonymi podzespołami samochodu, do których zaliczają się m.in. elementy nośne.

Doskonałe zaplecze techniczne firmy Krzysztofa Smółki pozwala na zastosowanie nowoczesnej ramy naprawczej. Ta innowacyjna technologia nazywana też płytą blacharską daje możliwość kompleksowego wyeliminowania poważnych uszkodzeń wspomnianych już elementów nośnych pojazdu. Często wykorzystywane jest również spawanie – zarówno metodą gazową, jak i MIG/MAG. Połączenie poszczególnych elementów w ten sposób jest trwałe i daje możliwość powtórnego ich wykorzystania i zamontowania w pojeździe.

Kompleksowa naprawa blacharska

Profesjonalne usługi blacharskie to jednak nie tylko naprawa karoserii samochodów powypadkowych. Fachowcy w ramach świadczonych czynności zajmą się również usuwaniem szkód powstałych w wyniku gradobicia. Niewielkie lub nawet sporych rozmiarów wgniecenia mogą być wyeliminowane w sposób profesjonalny i gwarantujący brak śladów po przebytych uszkodzeniach. Nierzadko deformacje karoserii związane są także z tzw. szkodami parkingowymi – rysy czy niepozorne ubytki lub uszkodzenia mogą być przyczyną powstawania korozji, dlatego należy konkretny element jak najszybciej powierzyć specjalistom z dobrego zakładu blacharskiego.

Dzięki świadczonym przez nich usługom można zatem w sposób profesjonalny przywrócić doskonały wygląd samochodu. Dotyczy to nawet pojazdów powypadkowych, których karoseria została znacząco zdeformowana. Warto wiedzieć, że dobre warsztaty samochodowe zajmujące się realizacją usług blacharskich proponują swoim klientom samochód zastępczy na czas naprawy, a także obsługę bezgotówkową szkód z OC i AC. Komfortowe rozwiązania dają możliwość rozwiązania problemu z karoserią szybko i skutecznie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz