Materiał Partnera

Jakie usługi świadczy kompleksowy serwis wózków widłowych?

Jakie usługi świadczy kompleksowy serwis wózków widłowych?

Wózki widłowe mimo swoich stosunkowo niewielkich gabarytów są pojazdami wykorzystywanymi do trudnych i wymagających zadań. Niezwykle istotny jest więc ich serwis – bezpieczne i zgodne z przeznaczeniem użytkowanie możliwe jest tylko wtedy, gdy wózek widłowy jest w pełni sprawny i przystosowany do transportowania konkretnych towarów lub innych prac. Jakie usługi świadczą dobre serwisy wózków widłowych?

Wózek na miejscu

W niektórych sytuacjach wózek widłowy jest niezbędny, jednak jego planowana eksploatacja jest określona w czasie. Jeżeli zatem tego typu pojazd będzie wykorzystywany przez niedługi okres, warto wziąć pod uwagę opcję wynajmu wózka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – nowoczesne pojazdy są wypożyczane na korzystnych warunkach, dzięki czemu w prosty sposób można zrealizować założone prace bez konieczności ponoszenia kosztów kupna wózka widłowego. Firma, którą prowadzi Roman Szuta, oferuje swoim klientom możliwość nie tylko wynajmu tych specjalistycznych pojazdów, ale zajmuje się też ich sprzedażą. Poszczególne modele dopasowane są do konkretnej eksploatacji i transportowanych przez nie ładunków, spełniając tym samym restrykcyjne normy dotyczące bezpieczeństwa podczas pracy. Posiadanie własnego wózka widłowego wiąże się jednak z koniecznością jego regularnego serwisowania. Właściciel powinien zdawać sobie również sprawę z możliwości pojawiania się usterek typowych dla pojazdów narażonych na spore obciążenia. Co konkretnie obejmuje kompleksowy serwis wózków widłowych i kiedy należy oddać pojazd pod opiekę specjalistów?

Doskonały stan techniczny

Najczęstsze awarie wózków widłowych wynikają z ich intensywnej eksploatacji. Widły muszą charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością, jednak czasem i deklarowane przez producenta wartości nie ustrzegają przed występowaniem uszkodzeń mechanicznych tego elementu wózka. Problemy pojawiają się również z jednostką napędową czy kołami. Naprawą któregokolwiek z podzespołów musi się zająć profesjonalny serwis wózków widłowych. Specjaliści poradzą sobie z wymagającą wymianą opon w tego typu pojazdach. Jest to stosunkowo skomplikowane zadanie, do realizacji którego niezbędny jest profesjonalny, dedykowany sprzęt. Doskonały stan techniczny to konieczność w przypadku wózków widłowych, dlatego należy wykonywać regularne przeglądy. Co ciekawe, dobry serwis wózków jest również w stanie kompleksowo wykonywać usługi w terenie wózkiem widłowym. Pełna oferta tego typu zakładów obejmuje więc wszelkie czynności związane z tymi specjalistycznymi pojazdami – warto z niej skorzystać za każdym razem, gdy do pracy wykorzystywany jest wózek widłowy. To również usługi rozładunków i załadunków wózkiem widłowym z wyszkolonym operatorem, dzięki czemu towar pozostaje nieuszkodzony i w krótkim czasie znajduje się w wyznaczonym miejscu. Dobry serwis posiada także uprawnienia do konserwacji wózków widłowych i może zająć się sporządzeniem dokumentacji DTR – niezbędnej do dopuszczenia maszyny do pracy.

Opracowanie:
Grzybno, Widna 13
tel. 601 660 280
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz