Materiał Partnera

Jakie usługi świadczą dobre serwisy wulkanizacyjne?

Jakie usługi świadczą dobre serwisy wulkanizacyjne?

Opony to jeden z najważniejszych elementów w każdym pojeździe. To właśnie one odpowiadają za przyczepność, a tym samym bezpieczeństwo w trakcie prowadzenia samochodu. Warto więc o nie zadbać, kupując modele spełniające rygorystyczne normy i dopasowane do konkretnego auta. Pomogą w tym specjaliści z serwisu wulkanizacyjnego, którzy zajmą się także wymianą opon lub innymi usługami związanymi z ogumieniem.

Dopasowana opona

Opona powinna być ściśle dopasowana do modelu samochodu. Rekomendowane wartości w tym zakresie definiują producenci pojazdów, którzy w swoich autach umieszczają optymalne ogumienie. Powinny one być dostosowane również do felg, w które wyposażony jest samochód. W doborze właściwego rozwiązania pomogą specjaliści z dobrego serwisu wulkanizacyjnego, którzy zajmą się też wymianą opon. Konieczne jest do tego wykorzystanie profesjonalnego sprzętu – dysponują nim fachowcy z firmy Car Cord, która świadczy wszelkiego rodzaju usługi wulkanizacyjne.

W ich zakresie znajduje się też sprzedaż opon używanych. Kupując wykorzystywane już w innym pojeździe ogumienie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zużycie bieżnika – nie może być ono zbyt wysokie, bowiem spowoduje to problemy z przyczepnością i tym samym zagrożenie w trakcie jazdy. Optymalną wartością w tym zakresie jest ponad 3 mm, choć w świetle przepisów dopuszczone do ruchu są opony o bieżniku większym niż 1,6 mm. Sprawdzenie stanu ogumienia i jego dopasowanie do auta to również zadanie dla serwisu wulkanizacyjnego – czym jeszcze może się on zająć?

Do każdego pojazdu

Dobry wulkanizator powinien dysponować wieloma rodzajami ogumienia. Opony do samochodów osobowych to najczęściej sprzedawany jego typ, jednak w ofercie renomowanych serwisów wulkanizacyjnych znaleźć można  także opony do aut dostawczych, motocykli, skuterów, opony przemysłowe czy rolnicze, a także wersje specjalistyczne przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Po wyborze i założeniu nowych opon warto zdecydować się na wykonanie wyważenia kół. Również i tę usługę zrealizuje wulkanizator, który pomoże także w przypadku uszkodzeń ogumienia.

Zniszczona opona to spory problem – uciekające powietrze skutecznie uniemożliwia dalszą jazdę, mając znaczący wpływ na wiele czynników, w tym przede wszystkim na pogorszenie właściwości jezdnych pojazdu. W skrajnych przypadkach kontynuowanie podróży jest niemożliwe – wtedy jedynym rozwiązaniem jest wymiana opony na nieuszkodzoną. W wielu sytuacjach jednak możliwa jest naprawa opon, którą oferują renomowane serwisy wulkanizacyjne. Dzięki kompleksowo świadczonym usługom ogumienie może być z powodzeniem przywrócone do pierwotnego stanu.

Opracowanie:
Brzeg, Krakusa 4
tel. 77 416 95 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz