Materiał Partnera

Jakie usługi realizowane są przez biuro rachunkowe w ramach pełnej księgowości?

Jakie usługi realizowane są przez biuro rachunkowe w ramach pełnej księgowości?

Pełna księgowość jest formą rozliczenia, którą wybierają firmy o wysokich przychodach. Prowadzenie jej nie jest proste, dlatego warto w tym zakresie zaufać specjalistom z renomowanego biura rachunkowego. Będą oni w stanie zadbać o każdy element pełnej księgowości, w tym chociażby bieżące ewidencjonowanie operacji gospodarczych czy uzgadnianie sald należności oraz zobowiązań. Czym jeszcze zajmą się księgowi?

Obowiązkowa pełna księgowość

W zależności od osiągniętego za poprzedni rok podatkowy przychodu przedsiębiorcy mogą się rozliczać na różne sposoby. W przypadku jednak przekroczenia w tym zakresie równowartości kwoty 2 000 000 euro w przeliczeniu na walutę polską, obowiązkiem firmy staje się prowadzenie tzw. pełnej księgowości. Zgodnie z ustawą o rachunkowości niezbędne jest w tej sytuacji sporządzenie planu kont, a także szeregu innych dokumentów z tym związanych, w tym również polityki rachunkowości. To zadanie dla specjalistów z dobrego biura rachunkowego, którzy będą w stanie zagwarantować pełen profesjonalizm w tym zakresie.

Usługi księgowe dla firm rozliczających się w takiej właśnie formie to również wspomniane już bieżące ewidencjonowanie wszelkich operacji gospodarczych, co jest bardzo istotnym elementem pełnej księgowości. W sposób rzetelny taką dokumentację gromadzić będzie Biuro Rachunkowe Jolanty Krzyształowskiej, która od wielu lat kompleksowo zajmuje się sprawami księgowymi w wielu przedsiębiorstwach, ale też kieruje swoje wsparcie do osób prywatnych. Nie są to jednak wszystkie usługi, jakie realizuje się w ramach prowadzenia pełnej księgowości – czym jeszcze zajmą się doświadczeni specjaliści z biura rachunkowego?

Prawidłowe rozliczenie

Firma rozliczająca się za pomocą pełnych ksiąg zobligowana jest do sporządzania rejestrów sprzedaży oraz zakupu. To kolejna już czynność, którą zajmą się księgowi w przypadku nawiązania stałej współpracy. Profesjonaliści zadbają o właściwe rozliczenia z urzędem skarbowym oraz ZUS, a do ich obowiązków w ramach nawiązanej współpracy należeć będzie też uzgadnianie sald zobowiązań oraz należności. Warto także wspomnieć o innych ewidencjach, które w przypadku pełnej księgowości są wymagane przez obowiązujące przepisy.

To różnego rodzaju ewidencje księgowe, w tym te dotyczące środków trwałych i amortyzacji czy podatku od towarów i usług. Nie należy zapominać o prowadzeniu księgi głównej i pomocniczej, które są jednymi z najważniejszych elementów pełnej księgowości prowadzonej przez renomowane biuro rachunkowe. Księgowi zadbają także o ewidencję wyposażenia, a do świadczonych przez nich usług zalicza się też przygotowywanie niezbędnych sprawozdań statystycznych. Jest to obowiązek nałożony na firmę przez GUS, dlatego również i on wchodzi w zakres czynności realizowanych w ramach pełnej księgowości prowadzonej przez księgowych z dobrego biura rachunkowego.

Opracowanie:
Kraków, al. Kijowska 40 lok. 3
tel. 12 421 48 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz