Jakie usługi oferuje groomer?

Jakie usługi oferuje groomer?

Zawód groomera zyskał popularność stosunkowo niedawno. Z pewnością miała na to wpływ większa liczba właścicieli zwierząt rasowych. Wymagają one bowiem profesjonalnej pielęgnacji nie tylko w czasie wystaw, ale także na co dzień. Coraz częściej groomera odwiedzają również kundelki, których właściciele chcą zadbać o ich zdrowy i ładny wygląd. Nie wiesz, kim jest groomer i co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Sprawdź nasz artykuł.

Kto to jest groomer?

Groomer to specjalista, który zajmuje się strzyżeniem i kompleksową pielęgnacją sierści psów i kotów. Jest to zawód znany od niedawna, ale staje się coraz bardziej popularny. Groomerem może zostać każda osoba, która lubi pracę ze zwierzętami i ukończyła kurs groomerski. Może ona prowadzić własny zakład, pracować w gabinecie weterynaryjnym, zakładzie pielęgnacji zwierząt lub oferować usługi mobilne.

Na powierzenie swojego czworonoga profesjonaliście decyduje się coraz więcej osób. Psi fryzjer posiada specjalny sprzęt groomerski, którego próżno szukać w przeciętnym mieszkaniu. Wie również, jak zająć się zwierzęciem, by odczuwało ono jak najmniej stresu. Potrafi także doradzić, jak pielęgnować sierść i jakich kosmetyków dla zwierząt używać. Groomera warto odwiedzić nie tylko przed wystawą, ale także wtedy, gdy pies cierpi na choroby skóry, alergie, ma skołtunioną sierść lub po prostu jest mu za gorąco.

Jakie usługi oferuje groomer?

Praca groomera to nie tylko czesanie i ścinanie psiej i kociej sierści. Coraz częściej salony groomerskie oferują rozbudowany wachlarz usług, który obejmuje także poniższe usługi.

Rozczesywanie sierści

Rozczesywanie sierści jest usługą szczególnie polecaną dla ras długowłosych. Kołtuny mogą nie tylko spowodować ból zwierzęcia, ale też utrudnić dostęp powietrza do skóry, co może być przyczyną odparzeń. Utrudniają także wzrost nowych, zdrowych włosów. W czasie zabiegu groomer rozczesuje sierść i usuwa martwy podszerstek.

Kąpiele zwierząt

W salonie groomerskim możesz również skorzystać z kąpieli z użyciem specjalnie dostosowanych kosmetyków. Są one przeznaczone szczególnie dla zwierząt borykających się z problemami skóry. Odpowiednio dobrane preparaty powodują złagodzenie objawów choroby.

Trymowanie

Trymowanie to inaczej usuwanie martwej sierści. Ta usługa polecana jest dla zwierząt szorstkowłosych. Trymowanie sprawia, że sierść wygląda zdrowiej, jej kolor ulega poprawie, a zwierzę nie linieje. Włosy stają się sztywniejsze i odporne na zabrudzenia, nie nasiąkają też wodą podczas spaceru w deszczu.

Strzyżenie psów i kotów

Jest to najbardziej podstawowa usługa groomera. Strzyże się zarówno kundelki (którym może być za gorąco podczas upalnego lata), jak i psy rasowe. Te drugie potrzebują szczególnie dużo uwagi. Profesjonalny psi fryzjer dobierze fryzurę zgodną z wymogami i zatuszuje drobne niedoskonałości w wyglądzie zwierzęcia.

Zabiegi pielęgnacyjne

Najczęściej są to takie usługi jak: mycie zębów, obcinanie pazurów u psa, czyszczenie uszu i usuwanie insektów (wesz, pcheł). Jeśli jesteś właścicielem zwierzęcia wystawowego, możesz również zapytać o malowanie pazurów, farbowanie sierści i perfumowanie. Pamiętaj jednak, by wcześniej sprawdzić, czy używane kosmetyki są bezpieczne dla zwierząt.

Ile kosztują usługi groomerskie?

Wizyta w salonie groomerskim nie należy do najtańszych, jednak na zdrowiu zwierzęcia nie należy oszczędzać. Za podstawowe usługi, takie jak strzyżenie i kąpiel, zapłacisz około 40-400 złotych. Kompleksowe usługi pielęgnacyjne to wydatek 80-200 złotych. Więcej zapłacisz za masaże relaksacyjne, farbowanie i kąpiele lecznicze. Wszystkie ceny uzależnione są od wielkości zwierzęcia oraz rodzaju i stanu sierści. Niektórzy groomerzy wprowadzają również stawkę godzinową. Wynosi ona od 20 do 60 złotych. Z usług groomera możesz też skorzystać w domu. Dopłata do takiej wizyty wynosi około 20 złotych. Dzięki niej ty zaoszczędzisz czas, a zwierzę będzie zdrowe i zadbane.

Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz