Materiał Partnera

Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe?

Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe są jednostkami, które prężnie współpracują zarówno z osobami prywatnymi, jak i z firmami, które prowadzą węższą, bądź bardziej rozległą działalność. Korzystanie z usług księgowych z całą pewnością odciąży wiele jednostek, które nie mają wystarczającej ilości czasu, a także niezbędnej wiedzy, by samodzielnie zajmować się wszystkimi pracami rachunkowymi, podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Księgowość szyta na miarę

Przedsiębiorca, który prowadzi działalność, ma do wyboru wybór różnych form rozliczania się. Mikro bądź mali przedsiębiorcy, mogą korzystać z tak zwanej księgowości uproszczonej. Jeżeli jednak prowadzimy spółkę prawa handlowego, możemy skorzystać jedynie z księgowości na zasadach ogólnych. Jednak nie należy zapominać, że obowiązek prowadzenia księgowości nie należy tylko do przedsiębiorstw. Fundacje i stowarzyszenia także mają obowiązek składania corocznych sprawozdań finansowych, w czym pomóc mogą biura rachunkowe.

Sprawy kadrowe i outsourcing

Każdy z nas, kto zajmuje się prowadzeniem działalności gospodarczej doskonale zdaje sobie sprawę z ilości spraw kadrowo-płacowych, które muszą być dokładnie prowadzone w każdej firmie. Z tego też powodu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na pomoc doświadczonych księgowych, którzy poradzą sobie nie tylko z rachunkowością, ale także z sektorem kadr i płac. W ramach działalności kadrowej z całą pewnością możemy liczyć na rzetelne prowadzenie dokumentacji osobowej każdego pracownika firmy. Księgowy ustala także wymiar urlopu dla pracowników, sporządza umowy o pracę, świadectwa pracy czy też wypowiedzenia. Z kolei zarządzanie płacami to między innymi sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń czy też rozliczanie delegacji. Wartą przemyślenia opcją jest outsourcing księgowy, który pozwala na redukcję kosztów obsługi księgowej w firmie, a także zaoszczędzenie na przeznaczonym do tych celów oprogramowaniu i sprzętach komputerowych.

Warto korzystać z pomocy doświadczonego biura

Z całą pewnością każdy z nas wie, że rzetelność w sprawach finansowych jest priorytetem. Dlatego też warto korzystać z usług jednostek takich jak Abicus Biuro Rachunkowe, które obsłużyło już wielu zadowolonych klientów. Jednostka zajmuje się świadczeniem usług związanych z szeroko pojętą księgowością, jednak to nie jedyny profil jej działalności. Warto wspomnieć także o usługach z zakresu kadr i płac, które są bardzo złożone, szczególnie jeśli prowadzimy działalność w której zatrudnienie znajduje wiele osób. Jako przedsiębiorca, powinniśmy przemyśleć współpracę z zewnętrznym biurem rachunkowym, które na bieżąco śledzi zmiany w prawie i przepisach, dzięki czemu nasze sprawy rachunkowe będą w odpowiednich rękach.

Opracowanie:
Warszawa, Marszałkowska 68 lok. 70m. 19
tel. 22 620 72 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz