Artykuł sponsorowany

Jakie urządzenia i konstrukcje można malować proszkowo?

Jakie urządzenia i konstrukcje można malować proszkowo?

Malowanie proszkowe jest alternatywą do malowania na mokro. Jest trwałą metodą do zabezpieczenia m.in. metalowych elementów przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Podłoże przed malowaniem trzeba specjalnie przygotować, by zwiększyć przyczepność, potem zastosować podkład i dopiero można przejść do nałożenia koloru.Wszystkie te czynności wykonuje wykwalifikowana firma.

Jak maluje się na sucho proszkiem?

Przyczepność farby na sucho jest związana z wytwarzaniem pola elektrostatycznego. Cząsteczki farby są naelektryzowane ujemnie, na obszar malowany musi być naładowany dodatnio, wytwarza się pole i przyciąga cząsteczki farby. Proszek jest nanoszony na powierzchnię pistoletem z suszarką. Przed malowaniem trzeba przygotować powierzchnię, by zwiększyć przyczepność do podłoża. Następnie stosuje się farbę podkładową na bazie cynku, by stworzyć barierę antykorozyjną. Wszystkie te czynności wykonuje specjalistycznym sprzętem wykwalifikowana firma, np. Rotex. Powłoka po malowaniu proszkowym jest gładka i jednolita. Kolory można dobrać według palety RAL.

Gdzie stosuje się malowanie proszkowe?

Lakierowanie proszkowe nadaje się na wiele powierzchni. Dzięki swej trwałości jest używane tam, gdzie potrzebna jest mocna powłoka ochronna, odporna na czynniki atmosferyczne, wilgoć, promienie UV, a nawet działanie agresywnej chemii. .

Przed malowaniem trzeba się upewnić, że do danej powierzchnia może być zastosowane malowanie proszkowe. Szczególnie podatna na malowanie jest powierzchnia metalowa ze względu na swoje właściwości przewodzenia cząsteczek. Proszkowo maluje się m.in.: elementy konstrukcji i instalacji, części maszyn, karoserie, felgi aluminiowe, grzejniki i bojlery oraz bramy czy elementy narzędzi ogrodniczych. Ten rodzaj pokrywania powierzchni farbą znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i na użytek prywatny w domu. Można w ten sposób malować duże obiekt, dlatego chętnie stosuje się go w zakładach i fabrykach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz