Materiał Partnera

Jakie tkaniny są obecnie w modzie?

Jakie tkaniny są obecnie w modzie?

Moda jest rzeczą bardzo zmienną i czasem trudno za nią nadążyć. Całe szczęście nie zmienia się aż tak radykalnie, by trzeba było wymieniać zasoby całej szafy i wciąż wyglądać dobrze. Czasem wystarczą drobne dodatki, czasem inny fason spodni, czy modna w obecnym sezonie kurtka. W naszym artykule skoncentrujemy się na trendach w obecnym sezonie i modnych materiałach. Co warto wiedzieć o modzie w roku 2017?

Aksamity i puch

Materiałem trwającego obecnie sezonu zimowego stał się aksamit i materiały do niego podobne. Przez dobrą dekadę aksamit nie pojawiał się na wybiegach i sklepowych wieszakach, dziś powrócił na sukienkach, żakietach i ciekawych kombinezonach. Ubrania z wybiegów, które projektowane są z aksamitu, przypominają nieco look na piżama party - są to stylizacje luźne, a aksamit łączy się w nich z innymi tkaninami. Niektóre propozycje z wybiegów przypominały nieco stylizacje sportowe łączone z elegancją. Hitem w okryciach wierzchnich są w tym sezonie zimowym puchowe kurtki, które charakteryzują się asymetrycznymi krojami i szerokimi, wysokimi kołnierzami łączonymi z kapturem. Tkaniny zewnętrzne przypominają nieco satynę, w kurtkach królują tkaniny bez wzorów.

Lata 80-te i streetwear

Ostatnie sezony inspirowane były latami 70-tymi, tym razem przenosimy się o dekadę wyżej. Charakterystyczne są tutaj bluzki, tuniki i sukienki na jednym ramiączku. W projektach używa się wzorzystych i błyszczących tkanin, szczególną popularnością cieszą się zwierzęce printy. Wróciła także moda na tzw. bufki, choć nie pasują one do każdej sylwetki i raczej nie założymy bluzki ozdobionej w ten sposób do pracy w biurze. Streetwear zatriumfował na polskich ulicach już pewien czas temu, luz i sport wciąż są w modzie. Chcemy, by nasze ubrania były praktyczne i zależy nam na tym, aby materiały użyte do stworzenia ich były przyjemne dla naszej skóry - dowiadujemy się w firmie Migro-Tex z Pabianic.

Ramoneski i paski

Ramoneski to część garderoby, która w modzie pojawia się i znika cyklicznie. Baza ramoneski od lat pozostaje niezmienna - to skóra i materiały skóropodobne. Ramoneski z tego sezonu charakteryzują się detalami, na przykład futrzanymi akcentami, łatami, naramiennikami i błyszczącymi aplikacjami. Kolejny hit, również pojawiający się cyklicznie, to paski. Paski są modne przede wszystkim w stylizacjach biurowych. Ciekawym akcentem są szerokie żakiety i spodnie z szerokimi nogawkami w pionowe pasy, głównie z tkanin w różnych odcieniach granatu. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz