Materiał Partnera

Jakie szkło nadaje się do kabiny prysznicowej?

Jakie szkło nadaje się do kabiny prysznicowej?

W kabinach prysznicowych stosuje się wytrzymałe i odporne na uderzenia szkło hartowne. Może być gładkie, matowe, barwione, przyciemniane, wzorzyste lub wytłaczane, proste bądź gięte i o różnej grubości. Firmy oferują szeroki wybór szyb, bardzo zróżnicowanych, o ciekawym i nowoczesnym wyglądzie, np. transparentnych, pozwalających na umieszczanie dowolnej grafiki.

Jaki rodzaj szkła stosuje w kabinach prysznicowych?

W kabinach prysznicowych wykorzystywane jest wytrzymałe i odporne na uderzenia szkło hartowne. Nie rysuje się i jest całkowicie bezpieczne. Nawet w przypadku uszkodzenia, tłucze się na małe kawałki z zaokrąglonymi brzegami. Nie musimy obawiać się skaleczenia. Oszklenie stosowane w kabinach prysznicowych pozwala stworzyć wyjątkową aranżację łazienki. Taką możliwość zapewnia materiał matowy, barwiony, przyciemniany, wzorzysty lub wytłaczany. Struktura powlekana jest specjalnymi powłokami, które zapobiegają powstawaniu zacieków, osadzaniu się brudu i kamienia. Firma Szklar-Bud oferuje innowacyjne rozwiązanie, doskonale sprawdzające się w konstrukcji kabin prysznicowych, czyli szkło antykorozyjne TIMELESS. Szkło w konstrukcjach produktów  jest wykorzystane  na wiele różnych sposobów. Obecnie ogromną popularnością cieszą się nowoczesne i stylowe kabiny typu walk-in, pozbawione tradycyjnego brodzika.

Jakie szkło nadaje się do kabin prysznicowych?

Oszklenie ma podstawowe znaczenie w każdej kabinie prysznicowej. Z jednej strony nadaje ładny wygląd, a z drugiej musi być odporne na stłuczenia i oczywiście wygodne do mycia. Wybierając szybę kabinową, musimy zwrócić uwagę na grubość szkła. Od niej zależy trwałość naszego prysznica. Postawmy na szkło hartowane, odporne na uszkodzenia, a przy tym bezpieczne. Nie od dziś wiadomo, że szyba kabinowa wpływa na estetykę wnętrza. Mamy duży wybór rozwiązań, ale decyzja często zależy od metrażu łazienki. Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnych produktów, możemy zamontować klasyczną kabinę narożną z brodzikiem. Kiedy natomiast stawiamy na elegancję, powinniśmy wybrać, prysznic ze szklanymi drzwiami, który jest symbolem dobrego gustu i pozwala zaaranżować łazienkę stylowo. Przy zakupie kabiny prysznicowej, uwzględnijmy także mycie materiału. Używamy płynu do prysznicowych powierzchni, ale z zewnątrz przecieramy je spryskiwaczem.

Dlaczego szkło transparentne jest idealne do kabiny prysznicowej?.

Szkło transparentne nadaje się do każdej kabiny, ponieważ jest przezroczyste. Mamy możliwość zamówienia takiej tafli, która będzie niewidoczna, lub też wyeksponowana, czyli ozdobna. W każdej łazience będzie prezentowała się estetycznie. Szkło transparentne pozwala nanosić nadruki graficzne, które umożliwiają stworzenie fantazyjnego pomieszczenia. Każda grafika uatrakcyjni pomieszczenie. Oczywiście wszystko zależy od naszych upodobań i stylu, który chcemy stworzyć. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo, więc zawsze wybierzemy najlepszy wariant dla siebie. Transparentne szkło przezroczyste zamawiane jest przez tradycjonalistów. Ładnie się prezentuje, ale nie posiada żadnych specjalnych efektów. Mamy wrażenie otwartej przestrzeni, a optycznie wydaje się większa. Do wyboru jest również sitodruk, z różnymi wzorami wypełnień. Chcąc zapewnić sobie całkowitą intymność, postawmy na matowy materiał. Szyby transparentne łatwo się czyści, więc mycie kabiny nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Opracowanie:
Grudziądz, Groblowa 13
tel. 56 462 58 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz