Materiał Partnera

Jakie surowce wtórne najczęściej przyjmują specjalne skupy?

Jakie surowce wtórne najczęściej przyjmują specjalne skupy?

Recykling jest niezwykle istotny – pozwala na odzyskiwanie surowców przeznaczonych do utylizacji, które utraciły pierwotne zastosowanie ze względu np. na ich zużycie. Skupy złomu zajmujące się nabywaniem surowców wtórnych, które mogą być poddane recyklingowi, przyjmują określone materiały nadające się do ponownego użytku. Jakie najczęściej surowce przyjmują specjalne skupy złomu?

Niezwykle cenna miedź

Trudno wyobrazić sobie realizację poszczególnych elementów budowlanych czy elektronicznych bez wykorzystania miedzi. Charakteryzuje się ona przede wszystkim doskonałymi parametrami pod względem przewodnictwa cieplnego, elektrycznego i odporności na korozję. Wykorzystuje się ją m.in. w budownictwie, elektronice, przemyśle chemicznym czy nawet jubilerstwie. Jest świetnym surowcem wtórnym – miedź można z powodzeniem poddać recyklingowi, a wykonywane z niej elementy nadal charakteryzować się będą doskonałymi właściwościami. Metal ten jest jednym z najbardziej pożądanych przez skupy złomu takie jak np. prowadzona przez Romana Sokołowskiego firma Rom-Bud, ze względu na swoje szerokie zastosowanie oraz świetne parametry. Odpowiednio przygotowane wyroby miedziane skupy poddają recyklingowi poprzez odpowiednie procesy przerobu – jest to możliwe jedynie dzięki wykorzystaniu specjalistycznych maszyn i urządzeń. Właściwa infrastruktura pozwala tego typu firmom zająć się kompleksowo i profesjonalnie nie tylko miedzią, ale też innymi surowcami wtórnymi. Co konkretnie przyjmują jeszcze skupy złomu?

Żeliwo, silniki i wiele innych

Recykling poszczególnych materiałów prowadzony przez renomowane skupy złomu dotyczy nie tylko elementów miedzianych, ale też stali i żeliwa. To stopy żelaza z węglem, które również wykorzystuje się szeroko w budownictwie, ale także np. w motoryzacji czy różnych gałęziach przemysłu. To właśnie z blach stalowych wykonane są najczęściej karoserie samochodów, dlatego skupy złomu nabywają również zniszczone, przeznaczone do utylizacji auta. Skuteczne odzyskanie poszczególnych surowców wtórnych pozwala na ich recykling, dzięki czemu ponownie trafiają do obróbki i można je z powodzeniem wykorzystywać do produkcji nowych elementów. Oprócz metali skupy złomu zajmują się też przerobem silników elektrycznych. Maszyny tego typu mają różne zastosowanie, jednak najczęściej zbudowane są z surowców wtórnych, które także doskonale nadają się do recyklingu. Skupy złomu zajmują się metalami nieżelaznymi, określanymi także jako kolorowe. Okazuje się więc, że w tego typu miejscach przerabianych jest wiele surowców wtórnych i elementów zawierających podzespoły z nich wykonane. Oprócz miedzi popularna jest również stal, żeliwo, ale i aluminium czy wiele innych metali kolorowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz