Materiał Partnera

Jakie substancje powinny znajdować się w psiej karmie?

Jakie substancje powinny znajdować się w psiej karmie?

Wiele osób traktuje psy niczym członków rodziny. Towarzyszące nam latami czworonogi wymagają nie tylko czułości, ale i zbliansowanej diety, która ma kluczowe znaczenie dla ich rozwoju, a także dobrego samopoczucia. Wybór karmy dla pupili nie powinie zatem nigdy stanowić dzieła przypadku, podobnie jak miejsce jej zakupu. Wysokiej jakości pokarmy z pewnością odnajdziemy w sklepie zoologicznym Leoś.

Nadrzędny składnik psiej diety

Psy to zwierzęta wyjątkowo aktywne, przez co należy im dostarczać pełnowartościowe posiłki. Chociaż potrafią efektywnie wykorzystać substancje pochodzenia roślinnego, to podstawą ich żywienia są produkty mięsne. Stanowią one bogate źródło cennego białka, niezbędnego do utrzymania czworonoga w dobrej kondycji fizycznej. Eksperci zalecają przede wszystkim wyroby bazujące na kurczaku, wołowinie, jagnięcinie bądź wątróbce. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupować i przygotować mięso specjalnie dla psa, warto również pomyśleć o zakupie odpowiedniej karmy. Zamiast jednak zaopatrywać się w nią z hipermarkecie, postawmy na wyspecjalizowane punkty, które posiadają towary od uznanych marek. Do podmiotów godnych polecenia należy zdecydowanie sklep zoologiczny Leoś z Prudnika. Oferuje on jedynie wysokiej jakości karmy z wysoką zawartością mięsa oraz innych niezbędnym czworonogom składników odżywczych. Doświadczona oraz pełna zawodowej pasji kadra podmiotu zawsze chętnie służy pomocą w doborze artykułów, mając na celu satysfakcję klientów, a także zdrowie zwierząt.

Substancje wzbogacające

Mimo że mięso pokrywa zapotrzebowanie na proteiny i tłuszcze, to brakuje w nim wielu substancji istotnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu czworonoga. Tym samym przy wyborze pełnoporcjowej karmy dokładnie sprawdźmy jej etykietę i zweryfikujmy, czy została ona wzbogacona witaminami oraz minerałami, takimi jak wapń oraz fosfor. W skład gotowych psich posiłków powinny ponadto wchodzić warzywa bądź owoce. Zawartość groszku, ziemniaków, jabłek czy dyni znacznie podwyższa wartość odżywczą pokarmu, dostarczając antyoksydantów, a także błonnika pokarmowego, który znacznie wspomaga procesy trawienne.

Zbędne dodatki

Informacje umieszczone na opakowaniu karmy nieraz mogą negatywnie zaskoczyć. Wiele produktów zawiera bowiem aromaty, konserwanty i barwniki, a te z pewnością w mniej lub bardziej poważnie odbiją się na zdrowiu lub samopoczuciu pupila. Wybierając pokarm, zobaczmy też, czy w jego składzie nie ma przypadkiem także zbóż. Warto wiedzieć, że stanowią one jedynie bezwartościowe dla zwierząt wypełniacze. Co gorsza, często są również powodem alergii, wywołując bóle brzucha, świąd skóry lub ogólne osłabienie organizmu zwierzęcia.

Opracowanie:
Prudnik, Stefana Batorego 15
tel. 664 567 370
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz