Materiał Partnera

Jakie są zalety stosowania kalki ceramicznej?

Jakie są zalety stosowania kalki ceramicznej?

Pięknie ozdobiona porcelana to nie tylko użytkowe naczynia, ale też małe dzieła sztuki. Obecnie na rynku znajdziemy ją w wielu odsłonach, dzięki czemu bez trudu dobierzemy zestaw, który idealnie wpisze się w design naszego mieszkania. Wraz z postępem technologii, udoskonaliło się także zdobnictwo ceramiczne. Za pomocą nowoczesnych sprzętów i technik, możliwe jest stworzenie na porcelanie unikalnych wzorów i motywów. Kalka ceramiczna jest jedną z najefektywniejszych technik zdobniczych. Jakie są jej zalety?

Czym jest kalka ceramiczna?

Zdobienie za pomocą kalki ceramicznej polega- w dużym uproszczeniu- na nadrukowaniu wzoru  na specjalny  papier, a następnie pokrycie go  błoną nośną, która pozawala na przeniesienie nadrukowanego np. obrazu lub wybranego motywu na powierzchnię ceramicznego przedmiotu. Tak przygotowane naczynie wypalane jest w specjalnym piecu, dzięki czemu zdobienie jest trwałe oraz charakteryzuje się dużą precyzją wykonania. W wyniku tej metody, możliwe jest stworzenie wielu jednakowych zestawów porcelany w krótkim czasie. Dodatkowo zyskujemy pewność, że każdy pojedynczy element z zestawu będzie cechować tak samo wysoka jakość. Niegdyś porcelana malowana była ręcznie i nawet najbardziej utalentowanemu artyście zdarzały się niedociągnięcia, które widoczne były na naczyniach. Dzięki zastosowaniu kalki ceramicznej, problem ten zniknął bezpowrotnie. Wzory są jednakowe, wyraźne i o intensywnej kolorystyce. Wszystko to sprawia, że nawet najbardziej wymagający wielbiciel porcelany będzie zadowolony z zakupu.

Bogaty wachlarz wzorów

Dzięki zastosowaniu kalki ceramicznej na porcelanie może znaleźć się nawet najbardziej skomplikowany wzór. Jednym z czołowych producentów kalkomanii ceramicznej w Polsce jest firma Limko. Przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma projektantami i wraz z nimi tworzy niepowtarzalne zdobienia na porcelanie, szkle, porcelicie i emalii. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza wzory kolekcjonerskie, które cieszą się dużym zainteresowaniem wielu klientów. Limko oferuje także możliwość opracowania wzorów okolicznościowych na indywidualne zamówienie swoich usługobiorców. Ceramika zdobiona przy ich pomocy to piękna pamiątka, która przez lata będzie cieszyć oko obdarowanych nią osób. W zależności od zastosowania farb, firma produkuje kalkomanię ceramiczną na porcelanę naszkliwną i wszkliwną. Kalka naszkliwna umożliwia zastosowanie past z domieszką złota lub platyny, co nadaje ceramice luksusowego charakteru. Z kolei kalka wszkliwna jest nieco bardziej użytkowa. Wyroby tego typu z powodzeniem można myć w zmywarce bez obaw o uszkodzenie zdobień. 

Opracowanie:
Łubiana, Zakładowa 1
tel. 58 686 66 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz