Materiał Partnera

Jakie są zalety schodów wewnętrznych z drewna?

Jakie są zalety schodów wewnętrznych z drewna?

Drewno to wciąż jeden z najpopularniejszych surowców, którym Polacy wykańczają wnętrza. Są to nie tylko meble i drzwi, ale także schody wewnętrzne, które zajmują w domu sporą przestrzeń, przez co muszą jak najlepiej się prezentować, a przy tym być trwałe i solidne. Dlaczego schody drewniane na zamówienie wciąż cieszą się takim zainteresowaniem i jakie są ich główne zalety? Zapraszamy do lektury.

Uniwersalne i piękne

Drewno to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów do wykańczania wnętrz, który znakomicie współgra z materiałami nowoczesnymi takimi jak szkło czy metal, ale także tymi o nieco bardziej klasycznym wyglądzie. Jeśli więc nie jesteśmy zdecydowani, w jaki sposób ostatecznie zaaranżujemy pomieszczenia, drewno będzie bezpiecznym wyborem. Duże znaczenie ma tutaj jednak jego odcień – jasne kolory dobrze dopasują się do stylu skandynawskiego i nowoczesnego, zaś ciemne do nieco bardziej klasycznego z naciskiem na elegancję. Atutem drewna jest oczywiście także jego wygląd, który może zachwycać nawet po wielu latach intensywnego użytkowania.

Naturalne

Coraz więcej osób przywiązuje wagę do tego, aby urządzać wnętrza w zgodzie z naturą, przy użyciu ekologicznych i zdrowych dla domowników materiałów. Drewno bez wątpienia jest takim tworzywem, a na wykonane z niego schody powinni zdecydować się przede wszystkim alergicy uczuleni na kurz. Powód? Przede wszystkim prawdziwe drewno ma właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu kurz nie krąży, a osiada na jego powierzchni. Ułatwia to m.in. oddychanie, a także czyszczenie schodów wykonanych z drewna, szczególnie tych ulokowanych w pomieszczeniach otwartych takich jak salony, w których gromadzi się sporo drobin.

Solidne i trwałe

Schody wewnętrzne z drewna będą cieszyć nas również swoją solidnością. Jak przyznaje Marcel Domżoła produkujący schody drewniane na zamówienie, przy odpowiednim zaimpregnowaniu, będą służyć nam przez dziesiątki lat, oczywiście o ile będziemy stosować się do podstawowych zasad ich prawidłowego czyszczenia i pielęgnowania.  

Łatwe w obróbce

Drewno to bardzo wdzięczny w obróbce materiał, z którego można wykonać dowolny typ schodów – gięte, spiralne, proste, a wszystko to w zależności od potrzeb inwestora i wymagań stawianych przez układ wnętrz. Oczywiście bardzo istotne jest to, komu zlecimy ich wykonanie. Powinna  być to sprawdzona i wykwalifikowana stolarnia, która podoła wyzwaniu i stworzy nie tylko schody piękne, ale również solidne.

Jak widać schody drewniane mają bardzo wiele zalet, zarówno pod względem użytkowym, jak i ich wyglądu, który jest prawdziwie ponadczasowy.

Opracowanie:
Kaniów, Sosnowicka 36
tel. 600 498 481
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz