Materiał Partnera

Jakie są zalety nauki w prywatnym przedszkolu?

Jakie są zalety nauki w prywatnym przedszkolu?

Dla większości dzieci przedszkole oznacza początek przygody z edukacją. Zarówno dla nich, jak i dla ich rodziców, pierwszy dzień zajęć to wielkie wydarzenie. Opiekunowie już na kilka miesięcy przed zapisami do przedszkola zastanawiają się nad wyborem właściwej placówki. Wybór jest spory, jednak na tle wszystkich możliwości wyróżniają się przedszkola prywatne. Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola prywatnego?

Wsparcie od pierwszego dnia

Prywatne przedszkola organizują doskonałe zajęcia adaptacyjne. Dzięki nim maluch może łatwiej przystosować się do nowego środowiska, a przede wszystkim do rozłąki z rodzicami. Aby jeszcze bardziej ułatwić im start w przedszkolu, na zajęciach tych mogą być obecni opiekunowie.

W przedszkolach prywatnych to dziecko decyduje, kiedy jest gotowe na samodzielny pobyt w placówce. Może uczęszczać na zajęcia adaptacyjne tak długo, jak tego potrzebuje. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia młodego człowieka – stopniowo nabiera on zaufania do wychowawców przedszkolnych oraz swoich rówieśników.

Dzieci spędzają w przedszkolu większą część swojego dnia. Muszą czuć się tam bezpiecznie, a pobyt w placówce nie może kojarzyć się im ze stresem związanym z rozłąką z rodzicami. Dlatego, zanim oswoją się z grupą rówieśników, muszą przejść dostosowaną do swoich potrzeb adaptację” – mówi specjalistka z Prywatnego Przedszkola Płomyk w Warszawie.

Bogata oferta zajęć i atrakcje dla dzieci

W przedszkolu prywatnym dzieci i ich rodzice mogą wybierać spośród różnorodnych zajęć dodatkowych. Dzięki nim maluch może rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. Często organizowane są zajęcia sportowe, takie jak piłka nożna czy tenis, a także można uczestniczyć w lekcjach pływania na basenie. Dzieci chętnie biorą udział w przedszkolnych zajęciach dodatkowych z nauki gry na instrumentach, kursach tańca, a nawet w warsztatach z robotyki.

Również podstawowy program nauczania jest nierzadko wypełniony atrakcjami dla dzieci. Wychowawcy organizują ciekawe i angażujące całą grupę zajęcia. Maluchy ćwiczą podczas nich wymowę, uczą się pierwszych liter, liczb oraz zdobywają umiejętności manualne. W prywatnych przedszkolach standardem są także lekcje języka angielskiego.

Kameralna atmosfera i kompleksowo wyposażone sale

Grupy w przedszkolach prywatnych są zazwyczaj znacznie mniejsze niż w placówkach państwowych. Sprzyja to lepszej integracji maluchów. Daje to także wychowawcom możliwość poświęcenia dużej ilości czasu i uwagi każdemu z podopiecznych.

Przedszkola prywatne są także świetnie wyposażone. Zabawki i sprzęty o charakterze edukacyjnym wspierają rozwój najmłodszych. Sale dla dzieci są urządzone tak, aby każdy maluch mógł się w nich bezpiecznie bawić się i uczyć.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz