Materiał Partnera

Jakie są zalety mebli z drewna litego?

Jakie są zalety mebli z drewna litego?

Wiele mówi się o tym, że meble wykonane z litego drewna są po prostu najlepsze. Niezależnie od tego, czy szukamy wyposażenia dla pokoju dziennego, kuchni, sypialni czy też łazienki, meble z drewna litego zapewniają niezwykłe wrażenia estetyczne, wysoką wytrzymałość i bezawaryjność. Ich przewaga wynika nie tylko z zastosowanego surowca, ale także jego specyficznej obróbki, której podejmują się wyłącznie najlepsze zakłady stolarskie.

Drewno drewnu nierówne

Można by pomyśleć, że większość mebli, którymi się otaczamy, wykonana jest z drewna. Niestety, stwierdzenie to jest tylko częściowo prawdziwe. Powszechne rozumienie „mebli drewnianych” dotyczy bowiem mebli wykonanych ze sklejki oraz okleiny. Meble z drewna litego są jednak wyrobem stolarskim znajdującym się kilka klas wyżej. Wykonują je wyspecjalizowani fachowcy – tacy jak pracownicy firmy Drewstyl. P. Czarnecki. Meble tego rodzaju tworzy się niemal wyłącznie z czystego drewna. Obowiązujące normy pozwalają na zastosowanie sklejki w meblach z drewna litego wyłącznie w formie dna szuflad i tylnych ścian mebli. Zastosowany surowiec, by nadawał się do obróbki, musi być wysokiej jakości, odpowiednio sezonowany i pochodzić ze sprawdzonego źródła. Skomplikowane zabiegi, jakim drewno jest poddawane, prowadzą je nieuchronnie do przyjęcia ostatecznej formy – mebla jedynego w swoim rodzaju.

Jaka jest przewaga mebli z litego drewna?

Meble z litego drewna oddziałują na człowieka w niezwykły sposób, pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie czy nawet redukują poziom stresu. Przebywanie w pomieszczeniu wyposażonym w meble z litego drewna przypomina odrobinę przebywanie na łonie natury. Szczególne znaczenie ma to w przypadku łóżek. Jeśli zostaną wykonane z naturalnego surowca, zapewniają o wiele zdrowszy, bardziej wydajny i przyjemniejszy sen. Do dodatkowych zalet mebli z drewna litego należy niewątpliwie ich unikatowość. Meble te wykonywane są ręcznie, każdy z nich jest zatem wyjątkowy – podobnie jak ich faktura, ponieważ nie istnieją dwa takie same kawałki drewna. Układ słojów na każdym z nich jest inny. Drewno lite jest ponadto bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli przydarzy się nam nieszczęście i na meblu pojawią się rysy czy innego typu ubytki, nic straconego – jako że mamy do czynienia z litym drewnem, nie ma problemu ze zniwelowaniem usterki poprzez szlifowanie. Zakup mebli z drewna litego to duża inwestycja, ale jednorazowa – właściwie pielęgnowane, konserwowane i użytkowane meble tego rodzaju mogą nam służyć w zasadzie w nieskończoność.

Opracowanie:
Siekierki Wielkie, Kórnicka 15 lok. 1
tel. 662 676 666
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz