Artykuł sponsorowany

Jakie są zalety i wady malowania proszkowego?

Jakie są zalety i wady malowania proszkowego?
Malowanie proszkowe coraz częściej zastępuje tradycyjny sposób malowania elementów stalowych. W ten sposób można lakierować bramy, ogrodzenia, felgi aluminiowe itp. Jak wszystko inne ta metoda ma swoje zalety i wady, jednak czego jest więcej? Czy warto się na nią zdecydować? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Jakimi zaletami wyróżnia się malowanie proszkowe?

Jedną z ważniejszych zalet lakiernictwa proszkowego jest sam skład proszku, za pomocą którego elementy są malowane. Wyróżnia go to, że nie znajdziemy w nim substancji rozpuszczalnikowych - które są bardzo szkodliwe dla środowiska, jak i dla człowieka. Mają one w sobie wiele lotnych związków organicznych przyczyniających się do zanieczyszczeń w powietrzu, a także do powstawania smogu fotochemicznego. Osoby, które mają kontakt z tego typu farbami, bardzo często skarżą się na przewlekłe bóle głowy, osłabienie, bóle gardła, oczu czy gardła, a także na mdłości czy problemy z koncentracją.

Następnym dużym atutem tej metody malowania jest wydajność. Do pokrycia danego elementu farbą zużywamy o wiele mniej proszku niż farby. Dodatkowo sucha farba tworzy gładką strukturę, o co ciężko w przypadku farb mokrych. W przypadku tych drugich często pojawiają się różnego rodzaju zacieki, a sama farba wielokrotnie jest rozłożona nierówno. Oprócz tego farba proszkowa stanowi świetne zabezpieczenie przed korozją, wilgocią, słońcem, czy skrajnymi temperaturami. 

Elementy stalowe - jak dobrze je malować?

Na samym początku musimy wspomnieć o tym, że metodą proszkową można malować nie tylko elementy stalowe. Jest to metoda, która pozwala także na malowanie elementów z innych materiałów, np. aluminium. Oczywiście, aby malowany przez nas element był odpowiednio pokryty farbą, musimy zwrócić szczególną uwagę podczas jej nakładania. Bardzo ważny jest odpowiedni sposób, sprzęt i miejsce. Najlepiej wybrać do tego profesjonalną firmę taką jak np. Promal, która zajmie się całym procesem. Specjalizuje się ona w lakierowaniu i malowaniu proszkowym. Oferuje profesjonalne usługi, wykonywane przez doświadczonych fachowców. Specjalizuje się głównie w malowaniu proszkowym elementów stolarki aluminiowej i stalowej oraz zapewnia wysoką jakość usług, i krótki czas realizacji zamówień.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak widzimy, malowanie proszkowe wyróżnia się wieloma zaletami. Jest to zdecydowanie najlepsza metoda malowania elementów stalowych - i nie tylko. Decydując się na ten sposób, możemy być pewni, że będziemy zadowoleni z efektu.

Opracowanie:
Czeladź, Poniatowskiego 2a
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz