Materiał Partnera

Jakie są zalety automatycznych bram ogrodzeniowych i co warto o nich wiedzieć?

Jakie są zalety automatycznych bram ogrodzeniowych i co warto o nich wiedzieć?

Decydując się na posiadanie domu z ogrodem nie możemy zapominać także o odpowiednim odgrodzeniu go od nie należącej już do nas części terenu oraz zamontowaniu bramy wjazdowej na naszą posesję. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku są bramy automatyczne dzięki którym podczas przyjazdu samochodem do domu nie będziemy musieli wysiadać by ją otworzyć. Sprawdźmy jakie zalety mają automatyczne bramy ogrodzeniowe oraz co jeszcze warto o nich wiedzieć.

Rodzaje automatyki do bram

Automatyka do bram dzieli się w zasadzie na trzy różne kategorie, a są to systemy:

  • Do bram przesuwnych

  • Do bram skrzydłowych

  • Do bram garażowych 

Z czego zbudowany jest system automatyki bram?

Każdy z wyżej wymienionych systemów automatyki różni się od siebie nieco elementami, z których jest zbudowany, w związku z czym w bramach skrzydłowych znajdziemy takie elementy, jak nadajnik zdalnego sterowania, dwa siłowniki, fotokomórkę oraz centralę sterującą. System bram skrzydłowych posiada za to specjalny napęd, dwa nadajniki zdalnego sterowania, centralę sterującą oraz sygnalizator zaś system automatyki bram garażowych składa się z głowicy, szyn z łańcuchem oraz ewentualnie napędu, który współgra z bramą wjazdową. Oczywiście wszystkie te systemy posiadają również odpowiednio dostosowanego pilota umożliwiającego otwarcie tych bram.

Zalety systemu automatyki bram

Montaż systemu automatyki bram niesie za sobą wiele korzyści, wśród których wyróżnić możemy:

  • Komfort użytkowania - Pierwsza zaleta korzystania z systemu automatycznego otwierania bram, to oczywiście nasz komfort, a to ze względu na to, że w momencie, gdy chcemy ją otworzyć, to nie musimy wysiadać z pojazdu (co jest przydatne zwłaszcza w bardzo mroźne bądź deszczowe dni), a aby brama się otworzyła, to wystarczy po prostu wcisnąć odpowiedni przycisk na naszym pilocie.

  • Szeroki wybór - Jak już wspominaliśmy, istnieje kilka rodzajów systemy automatyki bram i można je również odpowiednio dostosować do naszych potrzeb, wybierając określone komponenty, co jest niewątpliwą zaletą tego rozwiązania.

  • Bezpieczeństwo - Kolejna ważna zaleta bram automatycznych to bezpieczeństwo, ponieważ tego typu systemy na ogół posiadają specjalne opcje wykrywania przeszkód podczas otwierania bramy, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie przytrzaśnie ona nagle naszej ręki czy też nie uszkodzi samochodu podczas wjazdu na posesję. Wpływ na nasze bezpieczeństwo ma również to, że nie musimy każdorazowo po przyjeździe zatrzymywać auta na drodze i z niego wysiadać co może narazić nas na nieprzewidziany wypadek.

Skąd wziąć system automatyki bram?

Niezależnie od tego, czy chcemy zamontować system automatyki bram na posesji bądź garażu naszej firmy lub domu, to warto zlecić budowę takowego systemu profesjonalnej firmie. Jedną z firm, które jak najbardziej polecamy w kwestii automatyki bram jest Akp-Serwis Pphu, która specjalizuje się w tworzeniu systemów automatyki do bram garażowych, skrzydłowych oraz przesuwnych przy zastosowaniu urządzeń firmy NICE.

Opracowanie:
Stara Wieś, Grodziska 119
tel. 606 238 777
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz