Jakie są wróżby andrzejkowe? Propozycje dla dzieci i dorosłych

Jakie są wróżby andrzejkowe? Propozycje dla dzieci i dorosłych

Andrzejki to czas dobrej zabawy. Damsko – męskie wróżby mogą sprawić wiele radości. Warto dobrze przygotować się na to święto i zawczasu zadbać o odpowiednią ilość wróżb i zabaw. Przeczytaj, czym jest wróżba andrzejkowa. Dowiedz się, jakie wróżby będą odpowiednie dla dzieci, a jakie sprawią radość dorosłemu i będą gwarantem dobrze spędzonego czasu.

Co to jest wróżba andrzejkowa?

Niegdyś wróżba andrzejkowa przeznaczona była dla panny. Dla kawalera przewidziane były Katarzynki, które odbywały się w nocy z 24 na 25 listopada. Dzisiaj Andrzejki są okazją do zabawy przed adwentem. Odbywają się w nocy z 29 na 30 listopada. Wróżby jednak nadal pozostają ich ważną częścią. Zabaw i wróżb jest wiele – zarówno dorosły, jak i dziecko znajdą coś dla siebie.

Impreza andrzejkowa to nie tylko wróżby. Przygotowując andrzejkowy wieczór, warto pomyśleć o każdym szczególe – przeczytaj, jak zorganizować imprezę na andrzejki.

Jakie są wróżby andrzejkowe dla dzieci?

Idąc na przyjęcie andrzejkowe, możemy zagospodarować naszym pociechom czas – opieka i organizacja zabaw dla dzieci to świetny pomysł. Jeżeli mamy na przyjęciu dzieci lub też chcemy zorganizować andrzejkowe przyjęcie dla samych pociech, musimy przygotować wróżby, mając na uwadze ich potrzeby. Istnieją wróżby, które zapewnią maluchom dobrą zabawę. Wróżby andrzejkowe dla dzieci to super rozwiązanie.

Kubeczki andrzejkowe

Przygotuj pięć kubeczków. Pod każdym z nich schowaj jakiś przedmiot. Zadaniem podopiecznego jest wybrać kubek. Każda rzecz ma swoje znaczenie i zapowiada radosne wydarzenie, które ma mieć miejsce w przyszłości. Na przykład mały samochodzik może być zapowiedzią bogactwa, pierścionek oznaczać wesołą wycieczkę, breloczek nowego przyjaciela, a cukierek słodkie życie.

kubeczki andrzejkowe

Wróżba z monetą

Każdemu dziecku daj grosik. Ustaw dzieci w kolejce i poproś, aby pomyśleli o swoich największych życzeniach. Każdy z nich kolejno będzie próbował wrzucić monetę do miski – trafienie oznacza spełnienie życzenia. Miska powinna znajdować się w nie tak dużej odległości od rzucającego – pamiętajmy, że zależy nam na tym, aby życzenie dziecka się spełniło.

Zabawa ze sznurówką

Do pudełka wrzuć wyciągnięte z dziecięcych bucików sznurówki. Zadaniem malucha jest wybrać z pudełka jedną z nich. Jak wszystkie dzieci wykonają zadanie, należy porównać długość sznurówek. Ten maluch, który wyciągnie najdłuższą, urośnie największy.

Jakie są wróżby andrzejkowe dla dorosłych?

Dla dorosłych najatrakcyjniejsze będą te wróżby, które zwiastują poznanie przyszłego partnera. Najbardziej klasyczne wróżby andrzejkowe dla dorosłych to te z woskiem oraz z ustawianiem butów. Pomysłów na wróżby jest jednak więcej. Warto wykorzystać te najoryginalniejsze i zaskoczyć swoich gości.

Wróżba z obierków z jabłek

Do przeprowadzenia wróżby niezbędne będą jabłka oraz nożyk lub obieraczka. Jabłek potrzeba tyle, ile jest dziewczyn, które chcę brać udział we wróżbie. Jabłko należy obrać tak, aby uzyskać jak najdłuższą obierkę. Im dłuższa obierka, tym trwalszy związek.

Obierkę należy rzucić za siebie przez lewę ramię. Litera, w jaką ułoży się obierka, będzie pierwszą literą imienia naszego przyszłego partnera.

wróżba z obierków jabłek

Wybieranie owocu z opaską na oczach

Zawiąż wybranej osobie opaskę na oczy. Dopilnuj, żeby nie mogła nic zobaczyć. Na stole połóż śliwkę, jabłko oraz cytrynę. Zadaniem osoby z zasłoniętymi oczami jest wybrać jeden owoc. Każdy z owoców to inna miłosna przepowiednia:

  • cytryna – przepowiada miłość, która nie będzie miłym doświadczeniem;
  • śliwka – znak, że przez najbliższy rok nikogo nie poznasz;
  • jabłko – zakochasz się z wzajemnością.

Obrączkowa wróżba

Przygotuj obrączkę, nitkę oraz szklankę wypełnioną do połowy wodą. Należy nawinąć obrączkę na nitkę. Włożyć ją do szklanki – ważne, aby była na wysokości brzegów, ale ich nie dotykała. Koniec nitki przytrzymuje się dłońmi. Ręce zaczynają drżeć, a to ile razy obrączka obije się o ścianę ścianki oznacza wiek, w którym wyjdziesz za mąż.

Wróżby andrzejkowe to dobra zabawa. Warto umilić czas zarówno sobie, jak i młodym pociechom. Wspólna zabawa integruje. Czas spędzony na robieniu wróżb będzie miłym wspomnieniem, do którego można będzie wracać – szczególnie jak wróżby się sprawdzą.

Opracowanie:
Paulina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (3)
3.7
Komentarze
Dodaj komentarz