Materiał Partnera

Jakie są sposoby na dekorowanie tortów ślubnych?

Jakie są sposoby na dekorowanie tortów ślubnych?

Ślub jest jednym z najważniejszych momentów  w życiu zakochanych. Od wyboru tortu, który będzie zachwycał nie tylko połączeniem smaków kremu, ale też wyglądem i dekoracjami zależy uroda tego niezwykłego dnia. Często wybieramy torty, które są wystawne, zawierają wiele elementów dekoracyjnych i stanowią efektowny punkt kulminacyjny uroczystości. Jednak okazuje się, że poza tym jednym wariantem istnieją bardziej skromne rozwiązania, nawiązujące do tradycji wiejskich wesel.

Klasyczne dekoracje

Najbardziej popularnym, ale i sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem są jadalne elementy kwiatowe, takie jak cukrowe kwiaty czy rozetki o kwiatowych kształtach. Coraz częściej można też na tortach ślubnych dostrzec lukrowane koronki, które stanowią estetyczne nawiązanie do sukni panny młodej.

Metaliczne i biżuteryjne akcenty

Torty z dekoracjami sprawdzają się na wszelkie okazje, nie tylko takie jak ślub, ale też komunie oraz urodziny. Wśród najbardziej popularnych ozdób można wymienić jadalne perły oraz jadalne różowe złoto, z których wykonane są elementy biżuteryjne. Nie tracą na popularności również białe torty zdobione mlecznymi kremami i bitą śmietaną, które ciągle cieszą się dużą ilością zamówień, deklarują cukiernicy z pracowni wypieków Malinka.

Świeże owoce i prawdziwe kwiaty

Na weselu w stylu vintage sprawdzają się także torty domowej roboty, które przyciągają wzrok rozlewającymi się na brzegach polewami, asymetrycznie rozłożonym kremem czy biszkoptami oprószonymi cukrem pudrem. Te wypieki nie przypominają tortów wykonywanych przez cukierników, ale ciasta wypiekane przez nasze babcie. To decyduje o tym, że zainteresowaniem cieszą się wyroby cukiernicze z małych, lokalnych pracowni wypieków.

Osobom, które chcą uniknąć wrażenia przepychu, można polecić dekorowanie tortów świeżymi owocami oraz prawdziwymi, jadalnymi kwiatami, np. płatkami róż. Szczególnie dobrze spełnią swoje zadanie na tradycyjnym, wiejskim weselu w stylu rustykalnym. Interesującym i lekko ekstrawaganckim rozwiązaniem jest minibukiet prawdziwych kwiatów umieszczony na szczycie tortu zamiast figurek państwa młodych.

Oprócz tego można eksperymentować z jeszcze bardziej odważnymi formami dekoracji, takimi jak figurki młodych wykonane z klocków lego czy zdjęcie młodej pary uchwyconej w trakcie pocałunku, co z pewnością pokaże nowożeńców jako osoby kreatywne i niepozbawione poczucia humoru.

Opracowanie:
Elbląg, Pułtuska 6
tel. 692 941 806
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz