Materiał Partnera

Jakie są rodzaje wyrobów medycznych z tworzyw sztucznych?

Jakie są rodzaje wyrobów medycznych z tworzyw sztucznych?

Szpitale na całym świecie pełne są pacjentów, którzy z powodu swojej choroby bądź uszkodzeń ciała nie są w stanie swobodnie korzystać z toalety bądź nie mogą zwyczajnie jeść. Z pomocą w takich przypadkach przychodzą nam różnego rodzaju plastikowe wyroby sanitarne, o których warto dowiedzieć się nieco więcej. Podpowiadamy zatem jakie są rodzaje wyrobów medycznych z tworzyw sztucznych.

Basen sanitarny

Jest to wyrób medyczny, który przeznaczony jest głównie dla pacjentów, którzy nie mogą podnieść się z łóżka i skorzystać w normalny sposób z toalety ze względu na swoją niepełnosprawność spowodowaną chorobą bądź ciężkim wypadkiem. Dzięki temu urządzeniu pacjent ma możliwość swobodnego załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych bez konieczności poruszania się z sali szpitalnej, a zaletą basenów plastikowych jest ich solidna konstrukcja a także spora pojemność oraz są to, iż są one łatwe do utrzymania w czystości.

Kaczka sanitarna

Kiedy jesteśmy już przy potrzebach fizjologicznych pacjentów, to nie można zapomnieć oczywiście o kaczkach na mocz, których używa się zarówno w szpitalach jak i domach opieki wśród osób, które nie mogą samodzielnie skorzystać z toalety oraz nie mają umieszczonego cewnika w pęcherzu moczowym. Wśród tych wyrobów wyróżnić możemy kaczki męskie oraz żeńskie, których kształt dostosowywany jest do anatomii danej płci, są wygodne w użytkowaniu a także bardzo pojemne.

Worki na mocz

Jest to jeden z elementów wspomnianych już nieco wcześniej cewników moczowych, a ich głównym zadaniem jest zbieranie moczu od pacjenta przez całą dobę (po czym następuje wymiana worka na nowy bądź opróżnienie go). Worki na mocz standardowo są wyposażone w zastawkę antyrefluksyjną zapobiegającą powrotowi płynu do cewnika, a także są bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia.

Pojnik

Pojnik to specjalny kubek, który przeznaczony jest do podawania napojów oraz jedzenia pacjentom, którzy mają problemy z samodzielnym przyjmowaniem pokarmów spowodowane na przykład wiekiem bądź brakiem możliwości przeżuwania, dlatego znajdują one zastosowanie zarówno w szpitalach jak i domach opieki, a do ich niewątpliwych zalet należą wytrzymałość a także możliwość dozowania pokarmu.

Nerka medyczna

 Jest to rodzaj wyrobu sanitarnego, który najczęściej spotkać możemy w gabinetach dentystycznych, gdzie musimy wypluwać nadmiar płynów, a także w szpitalach oraz innych gabinetach medycznych, gdzie pomagają one podczas opatrywania i oczyszczania ran.

Gdzie można kupić wyroby medyczne z tworzyw sztucznych?

Wszystkie wyżej wymienione produkty, które mogą być używane nie tylko w szpitalach czy placówkach medycznych ale również w zaciszu domowym, ułatwiając nam w ten sposób opiekę nad chorym, kupić możemy w firmie RowLAM, która działa na rynku już od prawie 30 lat i specjalizuje się zarówno w produkcji jak i dystrybucji wyrobów medycznych z tworzyw sztucznych, a ich oferta jest naprawdę bardzo bogata.

Opracowanie:
Kalisz, Przybrzeżna 17
tel. 62 764 55 08
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz