Materiał Partnera

Jakie są rodzaje tynków maszynowych?

Jakie są rodzaje tynków maszynowych?

Tynkowanie to jedna z takich usług, które znajdują się w ofercie praktycznie każdej firmy remontowej bądź budowlanej. Obecnie standardowe ręczne tynkowanie odchodzi powoli do lamusa i coraz częściej zastępowane jest dużo wydajniejszą metodą, jaką jest tynkowanie maszynowe. W związku z tym, warto szerzej się z nim zapoznać. Oto, jakie są rodzaje tynków maszynowych.

Tynki cementowe

 Ten rodzaj tynku wytwarza się poprzez zmieszanie trzech składników jakimi są woda, piasek oraz cement. Bardzo często stosuje się je do obrzutki tynków cementowo-wapiennych. Do zalet tynków cementowych można zaliczyć to, iż są one wysoce odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz można je stosować w pomieszczeniach, gdzie panuje wilgoć, czyli takich jak na przykład łazienka bądź piwnica. Warto również zaznaczyć, iż tynki cementowe są bardzo rzadko stosowane przy tynkowaniu maszynowym, ponieważ bardzo ciężko je rozrobić.

Tynki wapienne

Tego typu tynki powstają z połączenia wody z wapnem, dlatego też są przyjazne dla alergików ze względu na fakt, iż są odporne na różnego rodzaju korozje związane z pleśnią i grzybami, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w miejscach takich jak szpitale czy przedszkola, gdzie higiena ma ogromne znaczenie. Tynki wapienne idealnie nadają się do różnego rodzaju powierzchni takich, jak na przykład betonowych, wykonanych z cegły silikatowej czy betonu komórkowego. Do zalet stosowania tynków wapiennych możemy zaliczyć także to, iż posiadają one wysoką paroprzepuszczalność oraz samodzielnie uzupełniają mikropęknięcia.

Tynki cementowo-wapienne

 Jest to rodzaj tynku standardowo wytwarzany z cementu, piasku oraz wody z dodatkiem wapna, a w wielu przypadkach dodaje się do nich różnego rodzaju uszlachetniacze, które poprawiają trwałość oraz funkcjonalność masy tynkowej. Do zalet tynków cementowo-wapiennych możemy zaliczyć fakt, iż można je stosować do różnego rodzaju pomieszczeń ze względu na to, że są odporne na wilgoć, dobrze akumulują ciepło oraz doskonale tłumią hałasy, a także są odporne na uszkodzenia mechaniczne (w nieco mniejszym stopniu niż tynki cementowe). Tynki cementowo-wapienne nakłada się co najmniej dwuwarstwowo, a cechuje je chropowata, ciężka do zeszlifowania faktura. Tego typu tynki można nakładać na różnego rodzaju podłoża wykonane z betonu, cegły czy nawet ceramiki.

Tynki gipsowe

 Tynki gipsowe powstają poprzez zmieszanie gipsu, wody oraz różnych modyfikatorów i stosowane są tylko do pomieszczeń znajdujących się we wnętrzach budynków. Tego typu tynki nakłada się jednowarstwowo i można je stosować we wszelkiego typu suchych oraz wilgotnych pomieszczeniach wykonanych z betonu, żelbetonu, ceramiki i betonu komórkowego. Do zalet tynków gipsowych możemy zaliczyć ich gładką, białą fakturę, która pozwala na malowanie bezpośrednio na nich. Kolejną zaletą jest to, że tynk gipsowy przepuszcza wilgoć, dzięki czemu potrafi ją oddać zbyt suchym pomieszczeniom, co znacznie poprawia mikroklimat takich miejsc. Warto pamiętać także, iż gips może powodować korozję metalu, dlatego zalecane jest używanie różnego rodzaju preparatów antykorozyjnych.

Gdzie znaleźć tynkarza maszynowego?

 Jeśli mamy do zlecenia prace wykonane z nakładaniem tynku, to zdecydowanie warto skorzystać z usług firmy bądź osoby, która nałoży nam tynk maszynowo, co znacznie skróci czas pracy w porównaniu do tradycyjnego tynkowania. Największym źródłem poszukiwań tego typu fachowców jest oczywiście Internet, jednak bardziej polecane jest zwrócenie się do sprawdzonej firmy takiej jak Tynki Maszynowe Mateusz Kerner, która zatrudnia niezwykle doświadczonych i w pełni profesjonalnych ludzi, dzięki czemu możemy być pewni, że wszelkie zlecone prace zostaną wykonane zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Opracowanie:
Łasin Wybudowanie 30
tel. 576 374 380
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz