Materiał Partnera

Jakie są rodzaje siatek na balkon dla kotów?

Jakie są rodzaje siatek na balkon dla kotów?

Koty to jedne z tych zwierząt, które trzymamy w domach i mieszkaniach. Jeżeli w naszym mieszkaniu jest też balkon, koniecznie musimy zabezpieczyć go, aby kot nie wypadł. Spadając z dużej wysokości, kot może się połamać. Chcąc tego uniknąć, powinniśmy zainwestować z zabezpieczenia. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zastosowanie siatki na balkon. Jakie są rodzaje takich siatek i dlaczego warto z nich korzystać?

Siatki na balkon – rodzaje

Wybierając siatkę na balkon, która ma za zadanie zabezpieczać kota przed upadkiem z dużej wysokości, warto zwrócić uwagę na kilka rodzajów tych produktów. Pierwszym z nich są siatki transparentne. Odznaczają się dyskretnym wyglądem, a do tego są eleganckie i kosztują dużo. Jednak mają też sporo wad. Do nich zaliczamy m.in. łatwość do naciągania się, przez co nie są trwałe i łatwo je zerwać. Poza tym koty mogą je przegryźć. Inny rodzaj to siatki polietylenowe nazywane również rybackimi. Produkty te są znacznie wytrzymalsze od siatek transparentnych, a ich cena również nie jest wygórowana. Warto z nich korzystać, jeżeli nasz kot jest spokojny i nie przepada za wspinaniem się. Siatki rybackie oferuje Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Krys -Mar z Korsz w województwie warmińsko-mazurskim.

Na rynku znajdziemy także siatki wzmacniane. Tym mianem określa się zabezpieczenia na balkon, które zostały wzmocnione cienkim drutem. Ich największą zaletą jest wytrzymałość. Z tego względu można z nich korzystać zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. Ostatni typ, jaki warto rozważyć to siatki metalowe. Spośród wszystkich rodzajów są one najwytrzymalsze i gwarantują wysoki poziom ochrony. Jednakże klientów może odstraszać wysoka cena produktu oraz dość duża waga. Poza tym ich demontaż nie należy do łatwych czynności, a do tego mogą znacznie utrudniać ewakuację z domu w sytuacjach zagrożenia.

Czy warto wybierać gotowe zestawy siatek balkonowych?

Innym wariantem jest zakupienie gotowych zestawów siatek na balkon. Takie zestawy składają się z siatki oraz mocowań. Niekiedy zawierają też inne zabezpieczenia. Ich montaż nie jest skomplikowany, ponieważ produkt zawiera instrukcję. W większości przypadków siatki na balkon tego typu umożliwiają zabezpieczenie balkonu, którego powierzchnia wynosi około 10 m2. Takie zabezpieczenia z siatek sprawdzą się na balkonach częściowo otwartych, czyli np. w loggiach oraz balkonach, które umieszczone są pod innymi balkonami albo daszkami.

Jakie są główne korzyści stosowania siatek na balkon?

Montaż siatki balkonowej to przede wszystkim ochrona zdrowia, a nawet życia naszego kota, ponieważ zabezpiecza ona go przed upadkiem z dużej wysokości. Obecnie dostępne siatki balkonowe dają również spore możliwości aranżacji tej części mieszkania lub domu. Zwykle montuje się je na wzmacnianych stelażach, które mogą nam służyć za wspornik do kwiatów. Stosując tego typu zabezpieczenia, możemy mieć pewność, że kot nie popsuje ich swoimi pazurkami, a jednocześnie bez problemu przetniemy je np. nożyczkami. Stąd też tradycyjne siatki są chętniej wybierane niż metalowe, ponieważ nie odcinają drogi ewakuacji np. na wypadek pożaru.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz