Artykuł sponsorowany

Jakie są rodzaje nożyc do żywopłotu i jak o nie dbać

Jakie są rodzaje nożyc do żywopłotu i jak o nie dbać

Wiele osób bardzo często decyduje się na wyprowadzkę z mieszkań w bloku do domków jednorodzinnych ze względu na możliwość posiadania tam własnego ogrodu. Niestety ogród to miejsce, o które trzeba dbać i niezbędne do tego są różnego rodzaju narzędzia, takie jak na przykład nożyce do żywopłotu. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć nieco charakterystykę tego urządzenia.

Czym są nożyce do żywopłotu?

Jak sama nazwa wskazuje, nożyce do żywopłotu to rodzaj narzędzia służącego do przycinania żywopłotów stworzonych między innymi z takich roślin jak chociażby tuje, berberys Thunberga czy pęcherznica kalinolistna.

Rodzaje nożyc do żywopłotu

Wśród rodzajów nożyc do żywopłotu wyróżniamy takie, jak:

  • Nożyce ręczne (sekatory) - Jest to chyba najczęstszy rodzaj nożyc do żywopłotu spotykany w ogrodach czy nawet na działkach ze względu na to, że są one po prostu stosunkowo tanie a także lekkie i łatwe w obsłudze. Ręczne nożyce do żywopłotu popularnie nazywane również sekatorami idealnie sprawdzają się do przycinania cieniutkich gałęzi, mniejszych żywopłotów oraz takich, które tworzy się z wielkolistnych roślin. Wybierając ręczne nożyce do żywopłotu, warto zwrócić uwagę na takie dodatkowe opcje jak na przykład teleskopowe rączki umożliwiające nam dostęp do miejsc, które ciężko jest dosięgnąć bez wchodzenia na drabinę.

  • Nożyce akumulatorowe - Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ do ich użycia nie wymagane jest podłączenie do prądu, dzięki czemu możemy je zastosować praktycznie wszędzie (nawet w trudno dostępnych miejscach). Urządzenia tego typu posiadają zazwyczaj baterie litowo-jonowe o mocy 18V. Należą też one do lekkiego typu nożyc. Wydajność nożyc akumulatorowych w kwestii rodzaju przycinanego żywopłotu zależy w głównej mierze od długości ostrza i grubości cięcia.

  • ·Nożyce elektryczne - Jak sama nazwa wskazuje, ten typ nożyc do żywopłotu wymaga do uruchomienia źródła prądu, dlatego też może być stosowany tylko w miejscach gdzie mamy do niego bliski dostęp. Podobnie jak w przypadku nożyc akumulatorowych tak i elektryczne są dość lekkie a także łatwe w użyciu, a dzięki ich zastosowaniu możemy przycinać głównie żywopłot drobnoliściasty a parametry, które musimy brać pod uwagę w tym przypadku, to oczywiście długość kabla zasilającego, moc silnika oraz długość ostrza.

  • Nożyce spalinowe - Tego typu urządzenia do uruchomienia wymagają sporej dawki paliwa, co niestety ma wpływ na środowisko naturalne. Ze względu na to, że posiadają one bardzo dużą moc oraz wydajność, to idealnie sprawdzą się do przycinania wszelkiego rodzaju żywopłotów w ogrodach lub na innych terenach o sporej powierzchni. Niestety nożyce spalinowe są najcięższe oraz najtrudniejsze w obsłudze spośród wszystkich rodzajów nożyc do żywopłotu.

Jak dbać o nożyce do żywopłotu?

Jak każde inne urządzenie tak i nożyce do żywopłotu wymagają regularnej konserwacji w postaci na przykład dokładnego czyszczenia po zakończeniu prac, ostrzenia oraz smarowania (w przypadku nożyc elektrycznych oraz spalinowych).

Skąd wziąć nożyce do żywopłotu?

Niezależnie od tego, który rodzaj nożyc do żywopłotu potrzebujemy, to warto zadbać o to by był to sprzęt najwyższej jakości, który posłuży nam na wiele długich lat. Tego rodzaju narzędzia znaleźć można w ofercie firmy Dobre Narzędzia PHU, która specjalizuje się w sprzedaży różnego rodzaju narzędzi ogrodowych od uznanych marek.

Opracowanie:
Ustka, Słupska 1
tel. 59 814 40 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz