Materiał Partnera

Jakie są rodzaje masażu?

Jakie są rodzaje masażu?

Masaż może mieć wiele pozytywnych efektów. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj zostanie zastosowany. Innych technik używa się do masażu aktywnego sportowca, osoby spędzającej większość dnia za biurkiem i chorego cierpiącego na bóle. Co więcej, nowoczesne technologie wdzierają się również do tej dziedziny. Teraz masaż uciskowy wykonać można specjalnym urządzeniem. Aby skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw masażu, dobrze znać jego rodzaje.

Dla rozluźnienia

We współczesnym świecie każdy dzień to pęd powodujący spięcie. Nie musi tak być. Masaż antystresowy to sposób na oczyszczenie umysłu i rozluźnienie napiętych mięśni. W jego prawidłowym przeprowadzeniu dużą wagę ma działanie osoby masowanej. Ważną kwestią jest odpowiednia regulacja oddechu, wyciszenie kotłujących się myśli. Można go wykonać jedynie na karku i plecach, ale możliwe jest też wymasowanie całego ciała. Stosowane w nim techniki są powolne, spokojne i wyciszające.

Najpopularniejszym wyborem jest masaż klasyczny. On również poprawia zarówno stan psychiczny, jak i fizyczny. Masażysta wykonuje odpowiednie ruchy, używając przy tym nawilżających olejków czy balsamów. Jego efekty mogą być lecznicze, relaksacyjne lub pobudzające. Ten typ masażu może pomóc we wchłanianiu krwiaków i zwiększeniu elastyczności mięśni. Głaskanie, oklepywanie czy rozgniatanie to tylko kilka spośród wszystkich wykorzystywanych technik, które prowadzą do rozluźnienia spiętych mięśni.

Dla zdrowia

Masaż leczniczy to sposób na uśmierzenie uciążliwego bólu. Tego typu zabieg może wykonywać jedynie osoba z odpowiednimi kwalifikacjami, o czym przypomina firma rehabilitacyjna Krupa-Med. Ten masaż oferowany jest zwłaszcza tym, którzy cierpią na wady kręgosłupa lub doznali nagłej kontuzji. Często stosuje się do niego środki rozgrzewające i przeciwbólowe. Stosowane w nim techniki opierają się na masażu klasycznym. Jeśli po masażu ból nasila się, należy skonsultować się z ortopedą.

Jedną z odmian hydromasażu stanowi masaż wirowy. Używa się do niego specjalnej wanny która wprawia wodę w ruch wirowy. Może być stosowany na bardzo wiele dolegliwości, m. in. reumatyzm, zaburzenia krążenia i wszelkiego rodzaju bóle. W czasie jego trwania używa się wody o temperaturze zbliżonej do temperatury ludzkiego ciała. Masaż wirowy powinien zostać wykonany w 10 sesjach, z których każdą przeprowadza się dzień po dniu. Wykonuje się go na kończynach dolnych lub górnych, a także na kręgosłupie. Do masażu uciskowego również wykorzystuje się urządzenie. Pozwala on pozbyć się cellulitu i nadmiaru skóry.

Opracowanie:
Zabrze, Wolności 440
tel. 600 771 223
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz