Materiał Partnera

Jakie są rodzaje insektów i jak je skutecznie zwalczyć?

Jakie są rodzaje insektów i jak je skutecznie zwalczyć?

Insekty to coś, z czym wielu z nas spotyka się praktycznie codziennie, a pozbycie się ich tradycyjnymi, domowymi sposobami często po prostu nie przynosi żadnych rezultatów. Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kwestie usuwania insektów, jest pomoc profesjonalnej firmy dezynsekcyjnej, która w zanadrzu posiada wiele metod zwalczania tychże szkodników. Podpowiadamy zatem, jakie są rodzaje insektów oraz metody ich zwalczania.

Rodzaje insektów

Owady, czy też insekty to bardzo szeroka grupa zwierząt, wśród których znajdziemy zarówno pożyteczne dla nas jak i te, które szkodzą, a my postaramy się przybliżyć nieco kilka takich, które obejmuje ta druga grupa- a więc szkodniki. Do szkodników wśród insektów niewątpliwie zaliczyć możemy takie, jak:

  • Karaluchy - Są to kilkucentymetrowe, czarne owady, które bardzo szybko potrafią rozmnażać się w warunkach, gdzie panuje wilgoć oraz ciepło i są trudne do usunięcia przez to, że potrafią one się uodpornić na działanie różnych trucizn. Ten rodzaj insektów przenosi groźne dla naszego zdrowia larwy nicieni, a także choroby takie jak między innymi gruźlica czy tyfus.

  • Pluskwa domowa - Jest to owalny owad (a w zasadzie pasożyt) nieposiadający skrzydeł oraz mający nie więcej niż 6mm długości, zaś ich zabarwienie to najczęściej kolor czerwono-brunatny. Pluskwy żywią się krwią człowieka, a spotkać możemy najczęściej je w okolicach łóżka, ramach obrazów, karniszach czy dziurach w ścianie bądź za tapetą.

  • ·Osy, pszczoły i szerszenie - Tego typu owady nie zaliczają się może w głównej mierze do kategorii szkodników (zwłaszcza pszczoły), jednak są bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla osób, które są na nie uczulone, dlatego też gdy w naszym domu pojawią się ich gniazda, to należy jak najszybciej się ich pozbyć. 
Poza wyżej wymienionymi do szkodliwych insektów zaliczyć możemy także mole, mrówki, pająki, roztocza i prusaki.


Jakie są sposoby na pozbycie się insektów?

Poza domowymi sposobami, które najczęściej są po prostu nieskuteczne wyróżnić możemy takie, które oferowane są przez profesjonalne firmy zajmujące się usuwaniem insektów, a wyróżniamy wśród nich:

  • Metodę opryskową - Jest to metoda, która wymaga opuszczenia mieszkania na czas przeprowadzenia dezynsekcji i polega ona na opryskaniu danej powierzchni przy pomocy specjalnych preparatów. Metoda opryskowa skutecznie działa na większość (jeśli nie na wszystkie) rodzaje insektów, a czas jej przeprowadzenia to około 2-3 godziny.

  • Metodę gazową - Jest to rodzaj dezynsekcji przeprowadzany zwłaszcza w wielkopowierzchniowych budynkach produkcyjnych, a także halach magazynowych czy silosach zbożowych, dzięki której skutecznie pozbędziemy się zarówno karaluchów jak i innych owadów takich jak pluskwy, wołki zbożowe, mklik mączny czy mole. Metoda ta polega na ułożeniu w danym miejscu specjalnych chemicznych preparatów, które tworzą związki lotne. Czas przeprowadzania tego rodzaju dezynsekcji to minimum 12 godzin (na które całe pomieszczenie musi zostać opróżnione z ludzi).

  • Metodę żelową - Jest to skuteczna metoda przy zwalczaniu mrówek, prusaków oraz karaluchów polegająca na ułożeniu specjalnych żeli owadobójczych w miejscach, gdzie najczęściej owady te się pojawiają. Środek zawarty w tym żelu skutecznie tępi owady poprzez sparaliżowanie ich układu pokarmowego.

Komu zlecić usługi dezynsekcyjne?

Kiedy mamy problem nie tylko z różnego rodzaju insektami, ale także i ze szczurami to warto zwrócić się z tym problemem do firmy Mariusz Linka Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji, której doświadczeni pracownicy w skuteczny sposób pozbędą się ich z naszych domów, firm czy ogrodów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz