Materiał Partnera

Jakie są największe korzyści z możliwości uzyskania pomocy drogowej w ubezpieczeniu assistance?

Jakie są największe korzyści z możliwości uzyskania pomocy drogowej w ubezpieczeniu assistance?
Choć przyczyny wystąpienia awarii samochodu mogą być różne, to wszystkie typy usterek łączy jeden wspólny mianownik. Mowa tutaj o tym, że zawsze pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Najgorszym z możliwych scenariuszy jest ten, w którym auto odmawia posłuszeństwa w trasie. Na całe szczęście z problemem nie musimy zostać sami. Wystarczy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie gwarantujące fachową pomoc. Co warto wiedzieć na ten temat?

Naprawa na miejscu czy w warsztacie?


W zależności od rodzaju awarii, specjaliści z pomocy drogowej przybywający na miejsce zdarzenia, mogą rozwiązać problem na dwa sposoby. Jeżeli usterka dotyczy np. przebitej opony, a stopień zapieczenia śrub mocujących felgę uniemożliwia jej samodzielne zdemontowanie, fachowcy przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi zajmą się naprawą bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Cały proces trwa zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a po wykonanej pracy kierowca może swobodnie kontynuować dalszą podróż. Inaczej jednak sprawa wygląda w przypadku poważniejszych awarii.

Jeżeli uszkodzeniu ulegają najważniejsze podzespoły pojazdy takie jak chociażby silnik czy skrzynia biegów, wyeliminowanie usterki bez ich demontażu staje się niemożliwe. Przy takim obrocie sprawy kierowca musi liczyć się z koniecznością odholowania pojazdu do najbliższego warsztatu. Uszkodzone auto wciągane jest na specjalistycznie przygotowaną lawetę, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o ewentualność powstania kolejnych uszkodzeń podczas transportu. Czy w takiej sytuacji trzeba liczyć się z ogromnymi kosztami?

Pomoc drogowa assitance


Okazuje się, że absolutnie nie – jeśli oczywiście wcześniej zadbało się o wykupienie stosownego ubezpieczenia assistance. Rozwiązanie to stanowi najlepszą gwarancję bezgotówkowego poradzenia sobie z wszelkimi niedogodnościami. Choć ten rodzaj ubezpieczenia występuje obecnie w wielu wariantach, to w zdecydowanej większości przypadków obejmuje on m.in. darmową pomoc drogową, darmowe holowanie pojazdu czy dostęp do auta zastępczego. Sprawia to, że awaria nie będzie w stanie przeszkodzić nam w realizacji planów.

Jeżeli mamy wykupiony wariant assistance, to o przykrym zdarzeniu w pierwszej kolejności informujemy bezpośrednio naszego ubezpieczyciela. Podczas rozmowy podaje się miejsce, w którym się znajdujemy oraz wstępną przyczynę awarii. Konsultant odpowiedzialny jest za możliwie szybką interwencję i zorganizowanie pomocy drogowej. Ubezpieczalnie współpracują w tym zakresie jedynie z najbardziej doświadczonymi fachowcami, do których zdecydowanie zalicza się firma Pomoc drogowa prowadzona przez Bartłomieja Stolarza. Nowoczesne wyposażenie pozwala specjalistom skutecznie zająć się każdym rodzajem zdarzenia, w tym m.in. wyciągnięciem samochodu osobowego z rowu czy nawet holowaniem pojazdów tak ciężkich, jak autobusy i ciężarówki.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz