Materiał Partnera

Jakie są najczęściej wykorzystywane produkty chemii technicznej?

Jakie są najczęściej wykorzystywane produkty chemii technicznej?

Produkty zaliczane do chemii technicznej znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu oraz produkcji. Szczególnie powszechnie wykorzystywane są przy konserwacji urządzeń oraz maszyn. Rozwój technologii i stale poszerzana wiedza chemiczna pozwala na tworzenie coraz to nowszych produktów do klejenia, odtłuszczania, smarowania, konserwacji oraz wielu innych prac przemysłowych.

Kleje

Jednym z najpopularniejszych produktów należących do szerokiej grupy chemii technicznej są kleje i uszczelniacze. Jedno lub dwuskładnikowe, cyjanoakrylowe, polimerowe oraz bazujące na żywicach epoksydowych. Zazwyczaj są to jednoskładnikowe, bezrozpuszczalnikowe produkty bazujące na kwasach metakrylowych. Można używać je w bardzo dużej liczbie miejsc, jednak najczęściej wykorzystywane są do zabezpieczania i uszczelniania gwintów, a także przy remontach urządzeń mechanicznych i maszyn. Metale oraz produkty, do których stosowane są kleje, pełnią dla nich rolę katalizatorów. Kiedy klej się zastygnie, zmienia swoją postać w tworzywo. Dzięki postępowi w produkcji różnych rodzajów klejów coraz częściej stają się one sposobem łączenia elementów.

Chemia techniczna najwyższej jakości

Chemia techniczna to bardzo duża grupa produktów, których potrzebuje niemal każdy odłam przemysłu. Warto jednak zaopatrzyć swoją firmę u jednego dostawcy, który daje gwarancję najwyższej jakości. Taką firmą jest np. Technus.

Smary

Innym rodzajem produktów chemii technicznej są równie powszechnie stosowane smary. Używane są do zabezpieczania mechanizmów przenoszących duże naciski przed zatarciem. Chronią także metale przed korozją. Smary zapobiegają także zapiekaniu się metalowych elementów w trudnych warunkach. Pojawienie się rdzy na wielu elementach może doprowadzić do problemów z ich działaniem, a w konsekwencji także do dużych kosztów naprawy lub wymiany.  Smary są szczególnie przydatne w miejscach, gdzie występują trudne warunki dla stali i innych metali: przy wysokiej temperaturze, dużym obciążeniu, wstrząsach oraz wpływie chemikaliów.

Chemia czyszcząca

Innym bardzo ważnym w wielu gałęziach przemysłu rodzajem produktów jest chemia czyszcząca. Zmywacze powstają po zmieszaniu rozpuszczalników i stosowane są do usuwania oleju, smaru i brudu z powierzchni różnych metali. Są to także produkty przygotowujące powierzchnie do klejenia. Można ich używać także do mycia przekładni, hamulców i sprzęgieł.  Środki chemii czyszczące sprawdzają się także do usuwania pozostałości po klejach oraz wypłukiwana zużytego smaru z zawiasów. Środki chemiczne potrzebne są w niemal każdej branży, dlatego warto dokonywać zakupów tylko ze sprawdzonych źródeł.

Opracowanie:
Toruń, Na Zapleczu 4
tel. 505 550 419
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz