Materiał Partnera

Jakie są najczęściej stosowane akcesoria do wózków dla niemowląt

Jakie są najczęściej stosowane akcesoria do wózków dla niemowląt

Wózek dziecięcy jest jednym z podstawowych elementów wyprawki małego dziecka. Bez niego wybranie się na spacer z maluszkiem nie byłoby takie proste. Dobrze dobrany wózek dziecięcy pozwala na w pełni bezpieczne i wygodne zabranie ze sobą dziecka na spacer, do sklepu czy na wizytę do znajomych. Nasza podróż z dzieckiem będzie jednak jeszcze bardziej komfortowa, jeżeli zaopatrzymy się również w odpowiednie akcesoria do wózków. Jakie akcesoria do wózków dziecięcych są najczęściej wybierane przez rodziców?

Wózek niemowlęcy sam w sobie powinien zapewniać pełen komfort dziecku oraz wożącemu je rodzicowi. Jednak nie zawsze posiada faktycznie wszystkie akcesoria i wszystkie funkcje, na jakich może nam zależeć.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu z akcesoriami dla dzieci Forkids w Krakowie: Trzeba pamiętać, że wybierając się gdzieś z dzieckiem, zazwyczaj trzeba ze sobą zabrać bardzo dużo rzeczy, ponadto należy być także przygotowanym na różne okoliczności, np. na nagłe pogorszenie pogody. Dlatego też większość rodziców, jeżeli nie wszyscy, dbają o to, żeby posiadać zawsze pod ręką kilka podstawowych akcesoriów do wózków dziecięcych. Wszystkie one zapewniają zarówno rodzicom, jak i maleństwu, więcej wygody i komfortu psychicznego związanego ze świadomością, że jest się dobrze przygotowanym na wszystkie ewentualności.

Jakie akcesoria do wózków niemowlęcych na pewno warto mieć?

Osłony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i owadami

Rodzice kompletując zestaw akcesoriów do wózków dziecięcych najczęściej zaczynają od akcesoriów, których zastosowanie ma za zadanie ochronić znajdujące się w wózku dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi czy przed nagłymi zmianami pogody. Przede wszystkim kupują więc specjalne folie i osłony przeciwdeszczowe, czyli proste w użyciu pokrowce, którymi można przykryć wózek i skutecznie zapobiec przedostawaniu się do środka kropli deszczu. Co bardzo wygodne, takie folie przeciwdeszczowe są zazwyczaj uniwersalne, tzn. mogą być zastosowane zarówno w wózkach głębokich, jak i w wózkach spacerowych. Drugim rodzajem akcesoriów do wózków dla niemowląt są parasolki przeciwsłoneczne, które skutecznie ochronią dziecko przed silnym słońcem. Oczywiście wózki także same w sobie posiadają chroniące przed słońcem budki, ale ta może ochronić przed promieniami słonecznymi tylko częściowo i nie ma możliwości ostawienia jej pod odpowiednim kątem. Musimy pamiętać o tym, że niemowlęta i małe dzieci mają jeszcze bardzo wrażliwą i delikatną skórę i ekspozycja na silne słońce może im bardzo zaszkodzić.

Istotnym rodzajem akcesoriów do wózków dziecięcych są jeszcze chroniące dziecko przed komarami i innymi owadami latającymi, moskitiery. Są one wykonane z siatki, dzięki czemu ich zastosowanie nie sprawia, że dziecko nie będzie widziało tego co się dzieje na zewnątrz.

Śpiworki i inne akcesoria do ubrania dziecka w wózku

Wybierając się na spacer z dzieckiem w wózku należy również zawsze pamiętać o tym, żeby było mu w jego trakcie odpowiednio ciepło. Na spacery z użyciem wózka rodzice wybierają się przez cały rok, nie tylko wiosną i latem, kiedy jest ciepło, ale także jesienią lub zimą. Powinno się to robić, ale tylko z zastosowaniem odpowiednich akcesoriów i ubranek, które sprawią, ze dziecko nie zmarznie. Warto jest kupić przede wszystkim śpiworek dziecięcy, a także rękawiczki czy zauszniki oraz ocieplacze dla dziecka. W tym celu świetnie się także sprawdzą dobrze dobrane kocyki.

Akcesoria do wózków dziecięcych zwiększające komfort rodzica

Kompletując zestaw akcesoriów do wózków dla niemowląt nie można także zapomnieć o sobie, czyli o akcesoriach zwiększających komfort wybierających się z dzieckiem na spacer rodziców. Podstawowym rodzajem takich akcesoriów są różnego typu uchwyty, które umożliwią rodzicowi wygodne przyczepienie do wózka wszystkich zabieranych ze sobą rzeczy oraz torby, w które można je będzie zapakować. Dobrym pomysłem będzie również przyczepienie do wózka uchwytu na kubek, w którym będziemy mogli ze sobą zabrać na spacer kawę, herbatę czy zimny napój.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz