Materiał Partnera

Jakie są metody przedłużania i zagęszczania rzęs?

Jakie są metody przedłużania i zagęszczania rzęs?

 Nie masz czasu, żeby każdego dnia malować rzęsy, ale wciąż chcesz wyglądać elegancko? Odpowiednim rozwiązaniem będzie przedłużenie rzęs. Ten popularny zabieg kosmetyczny może być wykonywany przy użyciu różnych metod oraz materiałów.

Metoda 1:1

- Metoda ta polega na doklejeniu do rzęsy naturalnej jednej rzęsy jedwabnej, nakładana jest ona w ten sposób, żeby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze skórą, dzięki temu można ograniczyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na klej. Metoda pozwala uzyskać bardzo naturalny wygląd rzęs bez efektu sklejenia – wyjaśnia przedstawicielka salonu kosmetycznego Perfect Glamour.

Metoda 2:1

Polega na doklejeniu do rzęsy naturalnej dwóch rzęs sztucznych. Aby uniknąć nadmiernego obciążenia rzęsy naturalnej zalecane jest stosowanie lekkich rzęs wytwarzanych z futra norki syberyjskiej. Jeden z takich produktów umieszcza się podobnie jak w przypadku metody 1:1, drugi u podstawy rzęsy naturalnej. W tej sposób osiąga się efekt podwójnego pogrubienia.

Metoda 3:1

Analogicznie do powyższych przykładów, metoda 3:1 polega na doklejeniu trzech rzęs sztucznych do jednej rzęsy naturalnej – podobnie jak w przypadku metody 2:1 stosuje się tu rzęsy z futra norek (użycie innych rodzajów rzęsa zwiększa ryzyko nadmiernego obciążenia rzęsy i jej wypadnięcia. Metoda ta pozwala uzyskać efekt ekstremalnego wydłużenia i pogrubienia rzęsy, zalecane jest paniom o bardzo rzadkich rzęsach. Przedłużenie rzęs wyżej opisanymi metodami trwa od 1,5 do 3 godzin.

Inne metody

Poza opisanymi wyżej, w salonach kosmetycznych można zetknąć się również z innymi, alternatywnymi metodami aplikacji sztucznych rzęs, np. Blink & Go, która jest szybsza od tradycyjnej metody 1:1, ponieważ pojedyncze rzęsy jedwabne nie są doklejane do każdej pojedynczej rzęsy naturalnej – pozwala to znacznie skrócić czas wykonania zabiegu, zmniejszyć jego cenę i sprawia, że rzęsy przez swoją asymetryczność wyglądają bardziej naturalnie. Wiele salonów stosuje własne metody, stanowiące warianty wyżej opisanych. W zależności od wybranej metody efekt może utrzymywać się przez 2 do 6 tygodni – żeby go utrzymać zaleca się powtarzać zabieg co około 3 tygodnie.

Rodzaje rzęs

  • Jedwabne – rzęsy tego rodzaju wykonuje się z protein naturalnego jedwabiu, są lekkie i nie obciążające rzęs naturalnych. Po naklejeniu warto je codziennie rozczesywać, w celu wyrównania i nadania pożądanego kształtu – mogą się gnieść w czasie snu. Do rozczesywania używa się specjalnego grzebyka.
  • Z futra norek syberyjski – są lżejsze i delikatniejsze od jedwabnych, ponadto mają tę samą grubość. Przed ich zastosowaniem należy upewnić się, że nie jesteśmy uczuleni na futro norek.
  • Syntetyczne – rzęsy z tworzyw sztucznych są najmniej elastyczne i delikatne, ale za to nie uczulają. Ponadto posiadają identyczną grubość i długość.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz