Artykuł sponsorowany

Jakie są 3 najczęstsze przyczyny uszkodzenia czujników parkowania? Sprawdź, co podpowiadają mechanicy z warsztatu Pawła Jóźwiaka?

Jakie są 3 najczęstsze przyczyny uszkodzenia czujników parkowania? Sprawdź, co podpowiadają mechanicy z warsztatu Pawła Jóźwiaka?

Nowoczesne czujniki parkowania to elementy montowane już nie tylko w samochodach z segmentu premium. Obecnie można je znaleźć na wyposażeniu wielu aut. To właśnie one pomagają kierowcy uniknąć stłuczek oraz zarysowań pojazdu podczas manewru parkowania – powiadamiając go odpowiednio wcześnie o tym, że zbliża się do przeszkody. Niestety – czujniki jak wszystkie inne komponenty narażone są na pojawienie się awarii. Jakie są zatem najczęstsze przyczyny wystąpienia usterek i jak sobie z nimi poradzić?

Co może odpowiadać za awarię czujników parkowania?

Za kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem czujników parkowania odpowiadają przede wszystkim różnego rodzaju usterki elektryczne. Mowa tutaj m.in. o sytuacjach, w których okablowanie systemu zostanie uszkodzone wskutek przerwania przewodów lub utraty ich izolacji. Tego typu awarie sprawiają, że sygnały elektryczne nie mogą być właściwie dostarczane do komputera pokładowego, a co za tym idzie – cały system traci swoją funkcjonalność. Jak podkreślają doświadczeni mechanicy z warsztatu Elektromechanika prowadzonego przez Pawła Jóźwiaka – warto pamiętać również o tym, że czujniki parkowania są elementami dość delikatnymi.

Nawet niepozorne uderzenie w przeszkodę ma prawo spowodować, że przestaną one działać tak, jak należy. Co więcej – do utraty ich funkcjonalności nierzadko przyczyniają się też różnego rodzaju zabrudzenia. Jeśli pole działania czujnika zostanie zasłonięte np. przez zaschniętą warstwę błota, trzeba liczyć się z tym, że pokazywane przez niego informacje będą mocno nieprecyzyjne lub nie pojawią się na wyświetlaczu w ogóle.

Jak poradzić sobie z awarią czujników parkowania?

Wbrew powszechnej opinii naprawa czujników parkowania wcale nie należy do zadań łatwych. W pierwszej kolejności należy ustalić przede wszystkim to, czy za pojawienie się kłopotów odpowiada sam komponent, czy też np. przewód doprowadzający do niego zasilanie. Postawienie diagnozy wymaga oczywiście wykorzystania zarówno specjalistycznego sprzętu, jak i sporego doświadczenia. Z tych właśnie powodów konieczne do wykonania prace z pewnością warto powierzyć najlepszym specjalistom.

Zdecydowanie zaliczają się do nich mechanicy z warsztatu Elektromechanika, którzy dzięki umiejętności indywidualnego podejścia do każdego zlecenia od lat zapewniają swoim klientom kompleksowe wsparcie w zakresie elektryki pojazdowej. Fachowcy gwarantują również miłą atmosferę współpracy oraz dotrzymanie wcześniej ustalonych terminów realizacji prac. Wszystko oczywiście przy wykorzystaniu oryginalnych części lub wysokojakościowych zamienników.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz