Materiał Partnera

Jakie rodzaje ubezpieczenia warto kupić?

Jakie rodzaje ubezpieczenia warto kupić?
Regularne opłacanie składek na rzecz ubezpieczenia to sposób, aby uniknąć kłopotów finansowych w razie różnych niespodziewanych sytuacji życiowych i wypadków np. zderzenia z innym autem lub pożaru domu. Rodzajów polisy jest wiele, jednak każdy powinien zwrócić uwagę na trzy najważniejsze typy – komunikacyjne, na życie oraz domu lub mieszkania. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Ubezpieczenie komunikacyjne

W jego obrębie ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu, w przeciwnym razie mogą zostać nałożone wysokie kary. Jest ono na tyle ważne, że za kilka dni zwłoki można zapłacić nawet ponad 1000 PLN. OC to jednak niejedyny typ ubezpieczenia komunikacyjnego. Można wyróżnić między innymi:

  • Autocasco – ochrona pojazdu i jego wyposażenia w razie zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży.
  • NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów pojazdów mechanicznych.
  • Assistance – zapewnienie pomocy (np. technicznej lub medycznej) w nieoczekiwanych wypadkach i zdarzeniach losowych.

Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście wykupienie polisy, która obejmuje wszystkie cztery typy ubezpieczenia. Wybór zależy jednak od indywidualnych czynników. Przykładowo, w przypadku osób, które nie wybierają się w dalsze trasy i rzadko korzystają z samochodu, ubezpieczenie Assistance może okazać się zbędnym wydatkiem. Żeby dobrać optymalną polisę, najlepiej porozmawiać z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie wykupuje znaczniej mniej osób niż komunikacyjne. Wiele z nich decyduje się na opłacanie składek dopiero wtedy, kiedy są w podeszłym wieku, gdyż pieniądze są wypłacane po śmierci ubezpieczonego lub – w przypadku dodatkowych pakietów – nagłej choroby i niezdolności do pracy. Życie jest jednak nieprzewidywalne, dlatego warto rozważyć tę opcję na każdym jego etapie. Zalety ubezpieczenia na życie to przede wszystkim zabezpieczenie finansowe bliskich oraz pokrycie kosztów związanych z pogrzebem lub innymi niezbędnymi wydatkami.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania

Szeroki wybór pakietów ubezpieczeń można znaleźć między innymi w ofercie firmy War-To, której siedziba znajduje się w Toruniu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Znajdzie się tak również trzeci popularny i niezwykle ważny rodzaj polisy, czyli ubezpieczenie domu lub mieszkania. W ten sposób można ubezpieczyć dom jednorodzinny, mieszkanie w budynku wielorodzinnym lub domek letniskowy. Polisa zazwyczaj chroni na wypadek zdarzeń losowych (np. pożaru). Może zostać poszerzona o wypłacenie odszkodowania na wypadek włamania, rabunku, czy też dewastacji.

Opracowanie:
Toruń, kard. Wyszyńskiego 17
tel. 601 805 648
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz