Materiał Partnera

Jakie rodzaje tkanin tapicerskich można wyróżnić?

Jakie rodzaje tkanin tapicerskich można wyróżnić?

Tkaniny tapicerskie posiadają wiele zastosowań. Można pokryć nimi meble wypoczynkowe lub też odnowić obicia w samochodzie. Z reguły są to wytrzymałe materiały, które dodatkowo odznaczają się atrakcyjnym wyglądem. Tkaniny obiciowe są też przyjemne w dotyku, co podnosi komfort użytkowania obitych nimi mebli. Które materiały tapicerskie cieszą się największą popularnością?

Skóra naturalna

Skóra naturalna uchodzi za jeden z droższych i luksusowych materiałów obiciowych. Przy odpowiedniej pielęgnacji jest niezwykle wytrzymała. Meble, które są nią obite będą służyć nam przez długie lata, zachowując swoje walory estetyczne. Skóra naturalna jest przyjazna dla alergików. Bardzo łatwo utrzymać ją w czystości, ale konieczny jest zakup specjalnych środków pielęgnacyjnych.

Eko skóra

Eko skóra to bardzo dobra alternatywa dla skóry naturalnej. Jest od niej duża tańsza, a zapewnia podobny efekt wizualny. Materiał ten wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a w dodatku do jego czyszczenia wystarczy wilgotna ściereczka z delikatnym środkiem myjącym. Wysokiej jakości eko skórę ciężko odróżnić od skóry naturalnej.

Szenil

Szenil jest grubym i miękkim materiałem. Swoim wyglądem przypomina nieco sztruks albo welur. Dużą zaletą tego materiału tapicerskiego jest bogata kolorystyka i mnogość wzorów. Szenile nie mają skłonności do mechacenia, jednak są stosunkowo ciężkie do utrzymania w czystości. Każdą plamę, która pojawi się na materiale, należy jak najszybciej usunąć. By zachować ładny wygląd tkaniny na dłużej trzeba regularnie ją odkurzać, a włókna systematycznie wyczesywać.

Welur

Jak informuje specjalista z firmy Tapi, która zajmuje się hurtową sprzedażą tkanin tapicerskich – welur bardzo często mylony jest z zamszem, jednak jest to tkanina nieco grubsza i droższa od niego. Welur jest materiałem bardzo eleganckim, miękkim i przyjemnym w dotyku. Doskonale prezentuje się na meblach wypoczynkowych i jako tapicerka samochodowa. Mimo swojej wytrzymałości, łatwo ulega zabrudzeniom, dlatego też poleca się go do domów, gdzie nie ma małych dzieci i zwierząt.

Żakard

Żakard to bogato zdobiona tkanina obiciowa, która doskonale nadaje się do renowacji antycznych mebli. Żakardy są bardzo wytrzymałe i nie sprawiają problemów w pielęgnacji. Bardzo dobrze przepuszczają powietrze i zachwycają bogatą stylistyką wzorów. Materiał tego typu sprawdzi się także w roli cięższych zasłon.

Alacantra

Alacantra to jeden z nowocześniejszych materiałów. Jest bardzo wytrzymała, a przy tym wygląda niezwykle subtelnie i elegancko. Jest łatwa do utrzymania w czystości- wystarczy raz na jakiś czas ją odkurzyć lub wyczyścić odkurzaczem piorącym.

Opracowanie:
Wałbrzych, Wrocławska 136
tel. 74 664 23 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz