Materiał Partnera

Jakie rodzaje łożysk kulkowych znajdziemy na rynku?

Jakie rodzaje łożysk kulkowych znajdziemy na rynku?

Łożyska kulkowe są najczęściej używaną grupą łożysk. Są one wszechstronne i znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowym i w produkcji różnego rodzaju urządzeń. Są wytrzymałe, trwałe, a ich montaż jest nieskomplikowany. Jakie inne atuty mają łożyska kulkowe? Jakie ich rodzaje znajdziemy na rynku? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, znalazłeś się we właściwym miejscu.

Zalety łożysk kulkowych

Łożyska kulkowe cieszą się dużą popularnością z uwagi na swoje liczne zalety, które idą w parze z niewysoką ceną. Można ich z powodzeniem używać zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Łożyska kulkowe spotkać możemy w różnych gałęziach przemysłu i maszynach, między innymi niezbędne są w samochodach. Wysokiej klasy łożyska kulkowe i inne znajdziemy w ofercie firm, które specjalizują się w sprzedaży artykułów przemysłowych, takich jak ceniona Hurtownia Techniczna Walor w Kolbuszowej, w województwie podkarpackim.

Rodzaje łożysk kulkowych

Łożyska kulkowe dzielimy na łożyska zwykłe, wahliwe, wzdłużne i skośne. Ze względu na charakterystyczne dla danego rodzaju łożysk właściwości każda grupa ma inne zastosowanie i powinna być użytkowana w odpowiednich dla siebie warunkach.

Łożyska kulkowe wahliwe wyróżniają się zdecydowanie mniejszym tarciem niż pozostałe typy łożysk. Ponadto są łatwe w montażu i mogą pracować w dość niskiej temperaturze roboczej przy znacznych prędkościach. Łożyska kulkowe wzdłużne natomiast zaliczane są do grupy łożysk rozłącznych, których budowa umożliwia oddzielne montowanie poszczególnych pierścieni do węzła. Tego typu łożyska sprawdzą się w przypadku obciążeń wzdłużnych. Kolejny rodzaj łożysk to łożyska skośne, które stworzone zostały do przenoszenia obciążeń złożonych, promieniowych i osiowych. Charakteryzują się dużą wrażliwością na przenoszenia i mają ograniczone możliwości kompensacyjne jeśli chodzi o błędy współosiowości pierścienia zewnętrznego do wewnętrznego.

Na rynku znajdziemy różne rodzaje łożysk kulkowych, które wyróżniają się odmiennymi parametrami. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie łożyska najlepiej sprawdzą się w danym urządzeniu, poprośmy o pomoc fachowca. Pamiętajmy, żeby łożyska kulkowe i inne zawsze kupować w sprawdzonej firmie, która oferuje bogaty wybór produktów najwyższej jakości. Wówczas możemy mieć pewność, że zakupione łożyska będą nam służyły długo i bezawaryjnie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz